«Իզմիրլյան» ԲԿ տնօրեն Արմեն Չարչյանը ՀՔԾ-ում է, նրան մեղադրանք են առաջադրում 06/21/2021   19:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ «Իզմիրլյան» ԲԿ տնօրեն Արմեն Չարչյանն այս պահին գտնվում է ՀՔԾ-ում, որտեղ նրան մեղադրանք են առաջադրում։
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք՝ այսօր իշխանամերձ փաստերի ստուգման հարթակը հրապարակել է ձայնագրություն, համաձայն որի՝ «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնի տնօրեն Արմեն Չարչյանը հունիսի 18-ի առավոտյան աշխատակիցների հետ հանդիպմանը հորդորել է, որ աշխատակիցները պարտադիր կարգով մասնակցեն ընտրություններին։ Չարչյանը նշել է, որ եթե որևէ մեկը չմասնակցի ընտրություններին, ապա կիմանա այդ մասին։ Ձայնագրության հրապարակումից հետո հաշված ժամերի ընթացքում ՀՀ ՀՔԾ-ում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 154.2-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-դ կետի հատկանիշներով, որի շրջանակներում նախ բերման են ենթարկել Չարչյանին և տեղափոխել ՀՔԾ, ապա ձերբակալելու որոշում կայացրել։ Պաշտպանները բողոք են ներկայացրել Չարչյանին ձերբակալելու մասին որոշման դեմ, ինչը բավարարվել է երեկ՝ քվեարկության օրը և նա դատարանի որոշմամբ ազատ է արձակվել։
Այսօր արդեն դատախազությունը հաղորդագրություն տարածեց՝ նշելով, որ ԿԸՀ-ն բավարարել է Արմեն Չարչյանի նկատմամբ հետապնդում իրականացնելու և նրան ազատությունից զրկելու համաձայնություն տալու վերաբերյալ միջնորդությունները։
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ Վարույթն իրականացնող մարմինը Չարչյանին մեղադրանք է առաջադրում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 154.2-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-դ կետի հատկանիշներով։
16:19 21/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵվս 1 անձ է ձերբակալվել ընտրակաշառք առաջարկելու կասկածանքով.ՀՔԾ
19:15 20/06/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021Դատավոր Մանվել Շահվերդյանը՝ իրեն առևանգելու և ԱԱԾ-ում պահելու մասին
08:26 20/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՊրոֆեսոր Արմեն Չարչյանն ազատ արձակվեց
08:04 20/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՊրոֆեսոր Չարչյանը րոպեներ անց կլինի ազատության մեջ
00:07 20/06/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021Դատարանի մոտ են հավաքվել ազատամարտիկներ, որոնց կյանքը փրկել է Արմեն Չարչյանը ու պահանջում են ազատ արձակել նրան ապօրինի արգելանքից
19:06 19/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՉարչյանի անմիջական համակարգմամբ «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնի 8 վիրաբուժական թիմ աշխատում էր Արցախի զինվորական հոսպիտալում և Ստեփանակերտի հիվանդանոցում. բժիշկ

Директору медцентра “Измирлян” Армену Чарчяну предъявляют обвинение 06/21/2021   20:44  |  Лента новостей
По сведениям “ФактИнфо”, директор медцентра “Измирлян”Армен Чарчян находится в Специальной следственной службе, где ему предъявляют обвинение.
Как уже сообщало агентство, провластная платформа по проверке фактов опубликовала аудиозапись, согласно которой директор медцентра “Измирлян” Армен Чарчян в ходе встречи с сотрудниками 18 июня утром объявил им, что они в обязательном порядке должны принять участие в выборах. Чарчян отметил, что если кто-либо откажется от участия в выборах, то узнает об этом.
В считанные часы после публикации записи в ССС Армении возбудили уголовное дело по признакам пункта 2 части 4 статьи 154.2 УК РА, в рамках которого Армен Чарчян был сначала подвергли приводу и доставили в ССС, а затем было принято решение о его задержании. Адвокаты обжаловали задержание Чарчяна. Суд удовлетворил жалобу в день голосования, он вышел на свободу.
Уже в понедельник Прокуратура распространила заявление, сообщив, что ЦИК удовлетворила ходатайства об осуществлении преследовании в отношении Армена Чарчяна и лишении его свободы.
По сведениям “ФактИнфо”, орган, осуществляющий производство предъявляет Чарчяну обвинение по пункту 2 части 4 статьи 154.2 УК Армении.