Անհետ կորած զինվորների թիվը 275 է. վարչապետի օգնական 06/17/2021   12:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետի օգնական Նաիրի Սարգսյանը այսօր լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց, որ այս պահի դրությամբ անհետ կորած զինվորների թիվը 275-ն է:
«Մենք հազարից ավել անհետ կորածներ ունեցել ենք նոյեմբերի դրությամբ, իսկ հետագայում ԴՆԹ հետազոտության արդյունքում անհետ կորածների դիերը հայտնաբերվեցին և նրանք անհետ կորածների ցուցակից անցան զոհվածների ցուցակ: Շուրջ 800 և ավել անհետ կորածների մարմիններ նույնականացվելուց հետո հուղարկավորվեցին, այս պահին անհետ կորածների թիվը 275 է»,-ասաց Նաիրի Սարգսյանը:
16:08 02/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԿառավարությունը զբաղվում է խաբեությամբ ու սպառնալիքներով. Անհետ կորած զինծառայողի հարազատ
18:46 25/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ4 զոհ եւ մեկ անհետ կորած զինծառայող՝ վերջին օրերին
15:43 19/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵրեխուս եմ ուզում, ոնց տվել եմ, թող բերեն տան ինձ իմ երեխուն. չբերեն՝ ես իրենց ահ ու սարսափն եմ դառնալու. զոհված զինվորի ծնող

Помощник Пашиняна озвучил число без вести пропавших военнослужащих 06/17/2021   12:32  |  Лента новостей
Число без вести пропавших военнослужащих на данный момент составляет 275, заявил помощник премьер-министра Армении Наири Саркисян в беседе с журналистами в четверг.
“По положению на ноябрь, у нас было более 1 тыс. без вести пропавших. Впоследствии по результатам ДНК-анализа были обнаружены тела без вести пропавших, и их перевели из списка без вести пропавших в список погибших. После идентификации тел более 800 без вести пропавших они были погребены. На данный момент число без вести пропавших составляет 275”, - сказал он.