Այստեղ ընտրող չունեք. տարեց տղամարդը՝ ՔՊ-ականներին. բանավեճն ավարտվել է ծեծկռտուքով. հարուցվել է քրեական գործ 06/11/2021   13:41  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության անդամների, այդ թվում՝ ԲՏԱ նախկին նախարար Հակոբ Արշակյանի կողմից Արաբկիր վարչական շրջանում նախընտրական բուկլետներ բաժանելու ընթացքում տեղի ունեցած ծեծկռտուքի դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ։
ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեցին, որ հունիսի 9-ին ոստիկանության Արաբկիրի բաժնում տեղեկություն է ստացվել, որ Ղափանցյան փողոցի 4 հասցեի մոտ իրականացրել են քարոզարշավ, որտեղ վիճաբանություն և ծեծկռտուք է տեղի ունեցել: Փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 149.1-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ և 4-րդ կետերի հատկանիշներով, այն է՝ մի խումբ անձանց կողմից նախընտրական քարոզչություն կատարելուն որևէ եղանակով խոչընդոտելը, որը զուգորդվել է բռնություն գործադրելով կամ դա գործադրելու սպառնալիքով։
Ոստիկանությունից հայտնեցին, որ հարուցված քրեական գործն ուղարկվել է ՔԿ՝ նախաքննության։
Նշենք, որ երեկ «Քանաքեռ ՀԷԿ»-ի տարածքում նախընտրական բուկլետներ են փորձել բաժանել ՔՊ-ականները, որոնց մոտեցել է տարեց տղամարդ և ասել, որ այդ տարածքում բուկլետ չբաժանեն, այդտեղ ընտրողներ չունեն, ինչին ի պատասխան, ըստ շրջանառվող լուրերի, ՔՊ-ականները՝ ԲՏԱ նախկին նախարար Հակոբ Արշակյանի ղեկավարությամբ, վիրավորել են տարեց տղամարդուն։ Դեպքին միջամտել են տարածքում ապրող մի քանի երիտասարդներ, որոնք ծեծի են ենթարկել ՔՊ-ականներին՝ տարեց տղամարդուն վիրավորելու համար։ Ըստ շրջանառվող լուրերի՝ Հակոբ Արշակյանը թեթև վնասվածքներ է ստացել, իսկ մյուս ՔՊ-ականները տեղափոխել են «Իզմիրլյան» ԲԿ, նրանցից մեկը կոտրվածքներ է ստացել։
09:49 09/06/2021  |  ՄամուլՔՊ-ի «կարապի երգը» «Իրավունք»
09:59 08/06/2021  |  ՄամուլԿլինի՞ արդյոք ընտրությունների երկրորդ փուլ. «Հրապարակ»
19:51 05/06/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021ՔՊ-ի նախընտրական ծրագիրը բաղկացած է 6 բաժիններից
15:31 04/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՔՊ-ական թեկնածուն Իրանի քաղաքացի չէ. Ոստիկանություն
10:04 04/06/2021  |  ՄամուլՔՊ-ն շաբաթ օրը դրամահավաք է անելու. «Հրապարակ»
22:04 03/06/2021  |  ՔաղաքականԸնտրակաշառքի ահազանգ՝ կիզակետում կրկին առողջապահության նախարարի պաշտոնակատարն է՝ Լոռու մարզպետի հետ միասին

“У вас тут избирателей нет”: спор с участием соратников Пашияна закончился дракой, возбуждено уголовное дело 06/11/2021   14:10  |  Досрочные парламентские выборы-2021
Уголовное дело возбуждено по факту драки в ходе раздачи членами партии “Гражданский договор” во главе с экс-министром высокотехнологической промышленности Акопом Аршакяном буклетов в ереванском районе Арабкир.
Как сообщили “ФактИнфо” в Полиции Армении, 9 июня в арабкирский отдел ведомства поступило сообщение о ссоре и потасовке в ходе агиткампании в окрестностях улицы Хапанцяна. По факту возбуждено уголовное дело по пунктам 3 и 4 части 3 статьи 149.1(воспрепятствование группой лиц проведению избирательной кампании, сопровождающееся применением насилия или угрозой ее применения) УК РА.
В Полиции сообщили, что уголовное дело направлено в СК для производства предварительного расследования.
Отметим, накануне на территории ГЭС “Канакер-Зейтун” члены ГД пытались раздать предвыборные буклеты. К ним подошел пожилой мужчина и заявил им, чтобы они этого не делали, потому что избирателей у них в этом районе нет. В ответ, согласно муссируемым слухам, члены ГД во главе с бывшим министром высокотехнологической промышленности Акопом Аршакяном, оскорбили пожилого мужчину.
В инцидент вмешались несколько молодых людей, проживающих в этом рааоне. Они избили членов партии “Гражданский договор” за оскорбления в адрес пожилого мужчины. Согласно муссируемым слухам, Акоп Аршакян получил легкие травмы, а остальные его соратники были госпитализированы в медцентр “Измирлян”. У одного из них переломы.