Արարածը, որը կոչվում է Նիկոլ, իր արշավը տանում է առճակատման հունով. Արմեն Գևորգյան 06/09/2021   11:42  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021
Ազնվորեն, շատ ենք ցանկանում առողջ և բովանդակալից նախընտրական արշավ իրականացնել: Այս մասին թելեգրամյան իր ալիքում գրել է «Հայաստան» դաշինքի նախընտրական շտաբի ղեկավար Արմեն Գևորգյանը։
«Բայց արարածը, որը կոչվում է Նիկոլ, ամեն անգամ փորձում է բոլորիս ներքաշել դիմակայության մեջ և, ըստ էության, իր արշավը տանում է առճակատման հունով: Եթե նա, անգամ իր հոգեբանական անլիարժեքության բերմամբ, չի հասկանում դա, ապա նրա շրջապատը, թեկուզ իրենց իսկ ապագայի համար, պարտավոր է գիտակցել վտանգավորության աստիճանն այն ամենի, ինչ նա անում է: Չէ որ, եթե նա կարող է իրեն թույլ տալ խոսել վենդետաների և այլ ագրեսիվ դրսևորումների մասին, ապա չպետք է մոռանա և այն , թե ինչպիսի հույզերով են ահա արդեն քանի ամիս ապրում բազմաթիվ ծնողներն այն տղաների, որոնք անմեղ զոհվեցին պատերազմում:
Հիշե՛ք (հասկացե՛ք վերջապես), արդեն չկա այն Հայաստանը, որ կար 2018 թվի դեկտեմբերին: Այլ կա՛ այն Հայաստանը, որտեղ նիկոլիզմը քաղաքական մերժման առարկա է, և որի դեմ պայքարում են հասարակության իրական տրամադրությունները և լուրջ քաղաքական ուժերը: Այդ գործընթացը չի ավարտվի, մինչև նիկոլիզմը՝ որպես հակաազգային , հակապետական և անբարո երևույթ վերջնականապես չջնջվի երկրի քաղաքական պատմությունից:
Հավատացե՛ք, մենք անկեղծորեն ցանկանում ենք մեր հասարակության հետ քննարկել անվտանգության, երկրի հեղինակության վերականգնման, տնտեսական վիճակի լավացման և արտագաղթի կասեցման, Սփյուռքի հետ նոր օրակարգի ձևավորման հարցերը: Շատ դժվար է դա անել մի իրավիճակում, երբ ընդդիմախոսներդ հոգեպես անհավասարակշիռ են, երբ մեր աջակիցներին համատարած ահաբեկում և վախեցնում են, երբ ամեն օր թշնամին գերեվարում է մեր քաղաքացիներին:
Մենք գնում ենք մինչև վերջ, դեպի հաղթանակ: Մեր վճռականությունից է կախված երկրի ճակատագիրը, մեր պետության տեղն ու կարգավիճակը տարածաշրջանում, մեր վճռականությունից է կախված, թե քանի հայ կմնա Հայաստանում հունիսի 20-ից հետո:
Մենք գնում ենք դեպի ուժեղ Հայաստան»,-գրել է Արմեն Գևորգյանը:
19:42 04/06/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021Հայաստան» դաշինքն այս պահի դրությամբ Հայաստանում ունի բացված ավելի քան 800 ենթաշտաբ. Գևորգյան
16:29 02/06/2021  |  ՎերլուծություններԱրմեն Գևորգյան. Հարգել մեր քաղաքացուն ու ցույց տալ հույսը
16:36 29/05/2021  |  ՄեկնաբանությունԴուք ձեր երեխայի պաշտպանությունը կվստահե՞իք մի մարդու, որը պաթոլոգիկ վախկոտ է և ստախոս
13:54 29/05/2021  |  ՄեկնաբանությունԱրմեն Գևորգյանի նկատմամբ քաղաքական հետապնդումը շարունակվում է.պաշտպաններ
11:00 26/05/2021  |  ՄեկնաբանությունՀայաստանում ապագա կա, բայց առանց Նիկոլի. Արմեն Գևորգյան
13:00 20/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄարդ պետք է էլեմենտար «քթի ծակ» ունենա. Արմեն Գևորգյանը՝ՀՔԾ-ի կողմից իրեն մեղադրանք առաջադրելու մասին
12:38 20/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրմեն Գևորգյանի նկատմամբ քաղաքական հետապնդում է իրականացվում. Ալեքսանյան
12:31 20/05/2021  |  Քրեական խրոնիկոնԱրմեն Գևորգյանին մեղադրանք է առաջադրվել առանձնապես խոշոր չափերով` շուրջ 5 միլիարդ ՀՀ դրամի` հանցավոր ճանապարհով ստացված եկամուտներն օրինականացնելու համար

Существо, которое называется Никол, каждый раз пытается втянуть всех нас в противостояние - Армен Геворкян 06/09/2021 13:31 | Досрочные парламентские выборы-2021
Существо, которое называется Никол, каждый раз пытается втянуть всех нас в противостояние, пишет в своем Telegram-канале бывший вице-премьер РА, глава предвыборного штаба блока «Армения» Армен Геворкян. Запись Геворкяна публикуем ниже:
"Честно, очень хочется вести здоровую и содержательную предвыборную кампанию. Но существо, которое называется Никол, каждый раз пытается втянуть всех нас в противостояние, и, по сути, ведет кампанию в русле конфронтации. Если он, даже в силу своей психологической неполноценности, не понимает этого, то его окружение должно осознавать всю опасность того что он делает - для их же будущего. Ведь, если он может себе позволить говорить о вендеттах и прочей агрессивности, то не должен забывать о том, какими чувствами живут уже много месяцев многие родители тех парней, которые безвинно погибли в войне.
Запомните, поймите, наконец, нет уже той Армении, которая была в декабре 2018 года. Есть Армения 2021 года, где николизм является предметом политического неприятия и с которым борются серьезные общественные настроения и политические силы. Этот процесс не закончится пока николизм как антинациональное, антигосударственное и аморальное явление не будет вычеркнуто окончательно из политической истории страны.
Поверьте, мы искренне хотим обсуждения с нашим обществом вопросов безопасности, восстановления престижа страны, улучшения экономической ситуации и прекращения миграции, формирования новой повестки дня с диаспорой. Нам это очень трудно делать в ситуации, когда твои оппоненты психологически неуравновешенны, когда наших сторонников повсеместно запугивают и шантажируют, когда каждый день враг берет в плен наших граждан.
Мы идем до конца, до победы. От нашей решительности зависит судьба нашей страны, статус и место нашего государства в регионе, от нашей решительности зависит то, сколько армян останется в самой Армении после 20 июня. Мы решительно идем к сильной Армении!!!"