Կապիտուլյանտ վիժվածքը հանձնել է 187 գյուղ, 6 քաղաք՝ տնից ու հայրենիքից զրկելով 38154 քաղաքացու. Միքայել Մինասյան 06/09/2021   12:57  |  Մեկնաբանություն
Կար ժամանակ, երբ պետություն էինք, արժանապատվություն ու հայրենիք ունեինք, իսկ երկիրը՝ պաշտպանված սահմաններ: Այդ ամենն արդեն անցյալում է, ինչպես մեր հաղթանակն ու 30-ամյա պատմությունը, թափված արյունն ու ազգային հարստությունը, որն այլևս մերը չէ: Այս մասին ֆեյսբուքում գրել է Սուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը.
«Կապիտուլյանտ վիժվածքը հանձնել է 187 գյուղ, 6 քաղաք՝ տնից ու հայրենիքից զրկելով 9396 ընտանիքի, 38154 քաղաքացու:
Նա հանձնել է 107 դպրոց, 17 մակապարտեզ, 161 վանք ու եկեղեցի:
Հանձնել է 591 խաչքար, 39 բերդ, ամրոց ու սրբավայր, 4000 պատմամշակութային հուշարձան: Հանձնել է 12 թանգարան, 20345 ցուցանմուշ:
Մսաղացն է նետել 5000 հայի, 11,000-ին դարձրել է հաշմանդամ: Գերիների ու անհետ կորածների թիվը վիժվածքը գաղտնի է պահում:
Եվ այս ազգային աղետի միակ մեղավորը, պատասխանատուն ու շահառուն, հիմա չարիքի պես շրջում է Հայաստանով մեկ՝ լափառոշ բերանը բացելով մարդկանց հասցեին, որոնց ստեղծածը հանձնել է, ավիրել ու ոչնչացրել:
Վիժվածքն անգամ չի էլ հասկանում, որ ատելություն տարածելով միայն խտացնում է իր հանդեպ եղած զզվանքը»:
13:11 08/06/2021  |  ՄեկնաբանությունՆիկոլը վերաբերվում է ուրիշի երեխաներին, ոնց ուզում է. կուզենա՝ կսպանի, կուզենա՝ տեսախցիկների առջև ելակ կտա. Մինասյան
15:17 07/06/2021  |  ՄեկնաբանությունԷրդողանի թիկնապահները Վաշինգտոնում ծեծում էին հայերին, Նիկոլի և Գռզոյի թիկնապահները Արմավիրում ծեծում են հայերին. Միքայել Մինասյան
20:53 04/06/2021  |  ՄեկնաբանությունԱփսոս էին տղերքը. Երեւանի Սարյան փողոցը՝ այս րոպեներին. Միքայել Մինասյան
15:06 03/06/2021  |  ՄեկնաբանությունԷլ ո՞ր զինվորը կամ սպան, տեսնելով այս պատկերը, կունենա պարտքի զգացում. Մինասյան
14:32 01/06/2021  |  ՄեկնաբանությունԵրանի՜ ծնված չլինեիր հաղթող ազգին պարտված դարձրած ատելության խորհրդանիշ. Միքայել Մինասյան
20:15 31/05/2021  |  ՄեկնաբանությունԱբովյանի տուբերկուլյոզի կենտրոնի նկուղում արդեն 7 ամիս է պահվում են պատերազմի զոհերի մարմինները (ֆոտո). Մինասյան

Капитулянт-выродок сдал 187 сел, 6 городов, лишив дома и Родины 9396 семей - Минасян 06/09/2021   14:09  |  Комментарий
Было время, когда мы были государством, у нас были достоинство и Родина, а у страны – охраняемые границы. Все это уже в прошлом, как и наша победа и 30-летняя история, пролитая кровь и национальное богатство, которое нам уже не принадлежит”, - пишет бывший посол Армении при Святом Престоле Микаел Минасян на своей странице в Facebook.
“Капитулянт-выродок сдал 187 сел, 6 городов, лишив дома и Родины 9396 семей, 38154 граждан.Он сдал 107 школ, 17 детских садов, более 160 храмов и церквей. Сдал 591 хачкар 39 крепостей, замков и святилищ, 4000 памятников истории и культуры. Он сдал 12 музеев, 20345 экспонатов. Он бросил в мясорубку 5 000 армян, 11 000 стали инвалидами. Число пленных и пропавших без вести выродок держит в секрете.
И единственный виновник этой национальной катастрофы, ответственный и бенефициар, подобно злу, бродит по Армении, и, открывая свой грязный рот, высказывается в адрес людей, созданное которыми он сдал, разрушил и уничтожил. Выродок даже не осознает, что, сея ненависть, он только усиливает чувство отвращения к себе”, - написал Минасян.