44-օրյա պատերազմն արկածախնդրության հետևանք էր. Զուրաբյան 06/07/2021   16:58  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021
ՀԱԿ-ի ծրագիրը քաղաքական իրատեսությունն է, որովհետև մենք գիտենք, որ բոլոր հաղթանակները ձեռք են բերվում միայն եթե պետական քաղաքականությունը խարսխված է իրատեսական հաշվարկների վրա։ Հայ Ազգային Կոնգրեսի նախընտրական ծրագրի ներկայացման ժամանակ այս մասին ասաց կուսակցության փոխնախագահ Լևոն Զուրաբյանը։
«Հաշվի են առնվում և՛ երկրի ռեսուրսները, և՛ նրա շուրջ ստեղծված իրավիճակը, և՛ միջազգային նորմերը և քաղաքականությունը կառուցում է համաձայն այդ իրավիճակների։ Մեր պետությունը պարտվում է այն ժամանակ, երբ շեղվում է այս ճիշտ ճանապարհից, երբ բռնում է արկածախնդրության ճանապարհը, երբ սկսում ենք աշխարհից պահանջել շատ ավելին, քան աշխարհը կարող է տալ»,-ասաց Լևոն Զուրաբյանը։
Վերջինիս խոսքով 44-օրյա պատերազմն արկածախնդրության հետևանք էր, և նրա հետևանքն էր, որ Հայաստանը շեղվեց ճիշտ ճանապարհից 1998 թվականին։
«Այն վիճակը, որում այսօր հայտնվել է Հայաստանը, հնարավոր չէ շտկել ստանդարտ ընտրական ծրագրերով, կառավարման տարբեր ոլորտների ծրագրերով, հետևաբար այն, ինչ ուզում ենք առաջարկել, սովորական, հերթական ծրագիր չէ։ Այն ծրագիրը, որն ուզում ենք ներկայացնել, դա հատուկ գործողություն է մեր պետության փրկության համար»,-ասաց Լևոն Զուրաբյանը։
18:14 19/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանում հնարավոր է ձևավորել կարող և արդար իշխանություն. ՀԱԿ հայտարարությունը
18:30 18/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀայ Ազգային Կոնգրեսը կգլխավորի Լեւոն Տեր-Պետրոսյանը
08:25 18/05/2021  |  Մամուլ«Չէին սպասում». ՀԱԿ-ում արդեն ցուցակն են քննարկում. Անուններ են հնչում․ «Հրապարակ»
16:34 16/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵթե ՀԱԿ-ը որոշի մասնակցել ընտրություններին, ապա Կոնգրեսի ցուցակը գլխավորելու է Լևոն Տեր-Պետրոսյանը
08:41 14/05/2021  |  ՄամուլՍերժ Սարգսյանի եւ Քոչարյանի շահերից է բխում, որ ՀԱԿ-ը մասնակցի ընտրություններին․ «Հրապարակ»
08:35 11/05/2021  |  ՄամուլԼՀԿ-ն ու ՀԱԿ-ը կպայքարեն երրորդ ուժի տեղի համար. անակնկալ դեմքեր են լինելու Մարուքյանի ցուցակում․ «Հրապարակ»
08:41 06/05/2021  |  ՄամուլՀԱԿ-ը կփորձի իր քաղաքական ձախողումները բարդել գործող իշխանությունների գլխին. «Ժողովուրդ»

Левон Зурабян: 44-дневная война стала следствием авантюризма 06/07/2021   17:36  |  Досрочные парламентские выборы-2021
Программа “Армянского национального конгресса” – это политический реализм, поскольку мы знаем, что победы одерживаются только в том случае, если политическая политика зиждется на реалистичных расчетах, заявил заместитель председателя АНК Левон Зурабян, представляя предвыборную программу.
“Учитываются и ресурсы страны, и сложившаяся вокруг нее ситуация, а также международные нормы. Политика выстраивается сообразно этой ситуации. Наше государство терпит поражение тогда, когда отклоняется от этого курса и идет по пути авантюризма, когда мы требуем от мира большего, чем он может нам дать”, - сказал Зурабян.
По его словам, 44-дневная война стала следствием авантюризма и следствием отклонения Армении от правильного пути в 1998 году.
“Ситуацию, в которой сегодня оказалась Армения, невозможно исправить при помощи стандартной предвыборной программы, следовательно, то, что мы хотим предложить, - это не очередная обычная программа. Та программа, которую мы хотим представить, - это спецоперация для спасения нашей страны”, - сказал Левон Зурабян.