Նախագահ Արմեն Սարգսյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Ղազախստանի Հանրապետություն 06/02/2021   13:37  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հունիսի 3-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ղազախստանի Հանրապետություն: Այս մասին հայտնեցին  ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Այցի ընթացքում նախատեսված են նախագահ Արմեն Սարգսյանի հանդիպումները Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևի, Ղազախստանի առաջին նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևի հետ: Հայաստանի նախագահը կհանդիպի նաև Ղազախստանի խորհրդարանի ղեկավարության հետ:
Հանդիպումների ընթացքում կքննարկվեն ինչպես տարբեր ոլորտներում հայ-ղազախական երկկողմ համագործակցությանը և միջպետական փոխհարաբերություններին, այնպես էլ Եվրասիական տնտեսական միության և Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության շրջանակներում գործակցությանը վերաբերող հարցեր: Կքննարկվեն նաև հետպատերազմյան շրջանում Հայաստանում և տարածաշրջանում ի հայտ եկած խնդիրներն ու մարտահրավերները:

Президент Армении отправится с рабочим визитом в Казахстан 06/02/2021   14:01
Президент Республики Армения Армен Саркисян 3 июня с рабочим визитом отправится в Республику Казахстан. Об этом сообщает пресс-служба президента.
В ходе визита намечены встречи Армена Саркисяна с президентом Казахстана Касым-Жомартом Токаевым, первым президентом Казахстана Нурсултаном Назарбаевым. Президент Армении встретится также с руководством парламента Казахстана.
В ходе встреч будут обсуждены вопросы, относящиеся как к армяно-казахстанскому двухстороннему сотрудничеству и межгосударственным отношениям, так и к взаимодействию в рамках Евразийского экономического союза и Организации Договора о коллективной безопасности. Будут обсуждены также проблемы и вызовы проявившиеся в Армении и регионе в послевоенный период.