Փաշինյանի հանձնարարությամբ նշանակվել է ծառայողական քննություն՝ դիերի և մասունքների պահման պայմանների խնդրի առնչությամբ 06/01/2021   12:29  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը նախկինում հաշվի առնելով զոհված զինծառայողների հարազատների մտահոգությունները դիերի պահման պայմանների վերաբերյալ՝ հանձնարարականներ է տվել պատասխանատու գերատեսչություններին ապահովել պատշաճ պայմաններ։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին հայտնեց ՀՀ վարչապետի խոսնակ Մանե Գևորգյանը:
«Երեկվա դեպքը անթույլատրելի է ցանկացած պարագայում եւ Նիկոլ Փաշինյանի հանձնարարությամբ նշանակվել է ծառայողական քննություն պարզելու՝ որ պատասխանատու պաշտոնյայի անփույթ գործողությունների հետեւանքով է առաջացել նման խնդիր։ Արձանագրվել է խնդիր, որին երեկ անդրադարձել է նաեւ Առողջապահության նախարարությունը, եւ բոլոր միջոցները ձեռնարկվելու են նման իրավիճակները բացառելու եւ թերացած պաշտոնյաներին պատասխանատվության ենթարկելու համար»,-նշեց Գևորգյանը։
11:59 01/06/2021  |  ՄեկնաբանությունԴե հիմա քեզ դի՛ր իմ տեղը, էն ծնողի տեղը, որ մինչև հիմա չի գտնում իր թանկ որդուն. Զոհվածի մայր
10:39 01/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՖրանսիայում մեկնարկում են Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած պատվիրակության հանդիպումները
10:08 01/06/2021  |  ՄամուլԸնտրողները խելագարված. Նիկոլ Փաշինյանն ամեն օր ռեկորդ է սահմանում. «168 ժամ»
08:40 01/06/2021  |  ՄամուլԿա՛մ դու պայքարում ես Հայաստանն ու հայ ժողովրդին Նիկոլից ազատելու համար, կա՛մ նպաստում ես Հայաստանի վերջնական կործանմանը․ «Փաստ»
08:30 01/06/2021  |  ՄամուլՆոյեմբերյանցի կին թեկնածուները բավականին ակտիվ են. «Փաստ»
08:28 01/06/2021  |  ՄամուլԻնչու չփոխվեցին կորպուսների անպատասխանատու հրամանատարները. իշխանությունը չի ուզում տեսնել իր սխալները. «Ժողովուրդ»

Пашинян поручил назначить служебное расследование в связи со скандалом с останками погибших на войне 06/01/2021 14:30 | Лента новостей
По поручению и.о. премьер-министра Армении Никола Пашиняна назначено служебное расследование по вопросу об условиях хранения тел и останков погибших в Арцахской войны. Об этом сообщает "Арменпресс" со ссылкой на пресс-секретаря премьера Мане Геворкян.
По словам Геворкян, ранее Пашинян с учетом беспокойства родственников погибших военнослужащих по поводу условий хранения тел дал поручение ответственным ведомствам обеспечить надлежащие условия.
"Вчерашний инцидент недопустим в любом случае. По поручению Никола Пашиняна было назначено служебное расследование с целью установить ответственных чиновников, из-за небрежных действий которых возникла такая проблема. Зафиксирована проблема, о которой накануне заявили и в министерстве здравоохранения. Будут предприняты все меры для исключения таких ситуаций и привлечения к ответственности чиновников, допустивших подобную халатность", - отметила Мане Геворкян.