Ժամկետային զինծառայող է մահացել 05/25/2021   17:56  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Մայիսի 25-ին, ժամը 13:00-ի սահմաններում, N զորամասում հայտնաբերվել է ժամկետային զինծառայող, շարքային Մհեր Կարենի Հովհաննիսյանը (ծնված 2001թ. 20/1 զորակոչ, ՊՆ ԶԶՀԾ Գեղարքունիքի ՄՏՍ) գլխի շրջանում ստացած մահացու հրազենային վիրավորումով:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում Մհեր Հովհաննիսյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:
Ժամկետային զինվորի մահվան պատճառը ՊՆ-ն չի հայտնում, սակայն նշենք, որ մինչ այդ հաղորդվել էր նաեւ պայմանագրային զինծառայողի մահվան մասին, որը  զոհվել է Գեղարքունիքի մարզի Վերին Շորժայի սահմանային հատվածում հակառակորդի արձակած կրակահերթերից հետո սկսված փոխհրաձգության արդյունքում։
15:28 10/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԺամկետային զինծառայող Արտյոմ Մելքոնյանի մահվան գործով կալանավորվել է համածառայակիցը
17:03 05/05/2021  |  Քրեական խրոնիկոնԺամկետային զինծառայողի՝ մահացու հրազենային վիրավորում ստանալու դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ

Военнослужащий найден мертвым в одной из воинских частей Армении 05/25/2021   18:11  |  Актуальная тема
Солдат-срочник  найден мертвым в одной из воинских частей Армении.
Как сообщает пресс-служба Минобороны, примерно в 13:00 в N –ской воинской части обнаружен солдат срочной службы, рядовой Мгер Каренович Ованнисян 2001 года рождения (призыв 2001 года, военкомат Гегаркуника) со смертельным огнестрельным ранением в голову.
"Министерство обороны разделяет боль тяжкой утраты и выражает соболезнование членам семьи, родным и сослуживцам Мгера Ованнисяна", - говорится в сообщении.
Причина смерти солдата Минобороны не сообщает. Однако отметим, что ранее сегодня стало известно о смерти военнослужащего-контрактника, который погиб  в результате перестрелки, начавшейся после стрельбы со стороны противника на приграничном участке у села Верин Шоржа в Гергакуникской области.