Հնարավոր է Հայաստանը նորից բերել զարգացման հուն․ Ռոբերտ Քոչարյանը հանդիպում է ունեցել Արմավիրի մարզի ակտիվի հետ 05/24/2021   14:25  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ Ռոբերտ Քոչարյանը մայիսի 24-ին հանդիպում է ունեցել դաշինքի՝ Արմավիրի մարզի ակտիվի հետ։ Անդրադարձ է կատարվել հարցերի լայն շրջանակի։ Որպես հիմնականում գյուղատնտեսությամբ զբաղվող մարզ, հարցերի մի մասը վերաբերել է ոլորտի հեռանկարներին։ Ռոբերտ Քոչարյանն ասել է, թե ինչպես է պատկերացնում գյուղատնտեսական խնդիրների լուծումը՝ գյուղատնտեսության սուբսիդավորման ծավալն էականորեն պետք է մեծանա, ոռոգման ջրի սակագինը դառնա սիմվոլիկ, գյուղացին պետք է չունենա պարարտանյութերի, ոռոգման ջրի, առավել ևս՝ արտադրանքի սպառման խնդիր։
Անդրադարձ է կատարվել բանակի մարտունակության բարձրացմանը, Հայաստանի ու Արցախի անվտանգությանը, գերիներին, կրթական քաղաքականությանն ու այլ հարցերի։
Նախագահը հայտարարել է, որ հնարավոր է Հայաստանը նորից բերել զարգացման հուն և ընդհանրապես՝ ամեն ինչ լավ է լինելու։
11:20 22/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՈւզում եմ զգուշացնել, որ թիմակիցներիս հանդեպ շինծու հետապնդման որևէ դեպք մոռացության չի մատնվելու ու չի ներվելու.Ռոբերտ Քոչարյան
15:53 21/05/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021Նախագահ Քոչարյանն առաջիկայում կայցելի մարզային շտաբեր. Վարդևանյան
20:10 19/05/2021  |  ՄեկնաբանությունԴատախազությունը արդեն իրեն լիազորություն է վերապահել՝ ՍԴ որոշումների գնահատման, մի հատ էլ քննադատման. Վարդևանյան
19:11 19/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՍԴ-ն մերժել է Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով ՀՀ գլխավոր դատախազի դիմումի հիման վրա գործի քննությունը

"Армению можно вернуть в русло развития": Кочарян встретился с активом Армавирской области 05/24/2021   14:50  |  Досрочные парламентские выборы-2021
Второй президент РА, лидер блока “Армения” Роберт Кочарян 24 мая встретился с активом альянса Армавирской области. Как сообщается на странице блока в Facebook, в ходе встречи был затронут широкий круг вопросов.
"Ввиду того, что область в основном занимается сельским хозяйством, большая часть вопросов касалась перспектив развития отрасли. Роберт Кочарян рассказал, как он представляет решение проблем сельского хозяйства: объем субсидий сельского хозяйства должен существенно увеличиться,  тариф на оросительную воду должен стать символическим, у фермера не должно возникать проблем с удобрением, оросительной водой, тем более со сбытом продукции", - говорится в сообщении.
В ходе встречи речь также зашла о повышении боеспособности армии, безопасности Армении и Арцаха, пленных, образовательной политике и других вопросах.
"Президент заявил, что можно снова вернуть Армению в русло развития, и вообще - все будет хорошо", - говорится в сообщении.