Էդվարդ Ասրյանը նշանակվել է ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի տեղակալ-օպերատիվ գլխավոր վարչության պետ 05/24/2021   11:32  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանով Էդվարդ Ասրյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի օպերատիվ գլխավոր վարչության պետ։
Էդվարդ ԱՍՐՅԱՆԻՆ նշանակել Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի օպերատիվ գլխավոր վարչության պետ-Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ՝ ազատելով նրան Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի օպերատիվ գլխավոր վարչության օպերատիվ վարչության պետի պաշտոնից»:

Эдвард Асрян назначен заместителем главы Генштаба ВС Армении 05/24/2021   11:51  |  Лента новостей
Генерал-майор Эдвард Асрян назначен заместителем начальника Генерального штаба Вооруженных сил Армении.
Соответствующий указ по предложению исполняющего обязанности премьер-министра Армении Никола Пашиняна подписал президент Армен Саркисян. Документ опубликован на сайте президента.
Эдуард Асрян назначен начальником главного оперативного управления Генерального штаба - заместителем главы Генштаба РА. До назначения он занимал должность начальника оперативного управления главного оперативного управления Генштаба.