Հայ-ադրբեջանական սահմանի որոշ հատվածներում նկատվում է լարվածության և ադրբեջանական ուժերի ագրեսիվության աճի միտում․ Փաշինյան 05/17/2021   12:12  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր առավոտյան վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել ՀՀ Անվտանգության խորհրդի նիստ:
«Սա առավոտյան ԱԽ նիստում իմ ունեցած ելույթն է: Նիստից հետո հայ-ադրբեջանական սահմանի որոշ հատվածներում նկատվում է լարվածության և ադրբեջանական ուժերի ագրեսիվության աճի միտում:
Բացի ներքին անվտանգային միջոցառումներից, Հայաստանը էլ ավելի է ակտիվացնում Հավաքական անվտանգության պայմանագրով և հայ-ռուսական ռազմավարական համակարգով նախատեսված արձագանքման ընթացակարգերը»,- Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է Նիկոլ Փաշինյանը:
17:14 16/05/2021  |  ՄեկնաբանությունՀայաստանը կործանվում է ամեն օր` քանի ոչ ոք չի կառավարում նիկոլի ամենաթույլ կողմը` փողոցը. Մհեր Մկրտչյան
16:27 16/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵռագույնները պիտի ծածանվեին ոչ թե մեր հերոսների շիրիմներին, այլ հայոց բանակի հաղթական շքերթներին. Սերժ Սարգսյան

На некоторых участках армяно-азербайджанской границы наблюдается тенденция к росту напряженности —Пашинян 05/17/2021 12:46 | Лента новостей
Сегодня утром под председательством исполняющего обязанности премьер-министра Армении Никола Пашиняна состоялось заседание Совета безопасности РА.
"Это мое выступление на прошедшем утром заседании Совбеза. После заседания на некоторых участках армяно-азербайджанской границы заметна тенденция к росту напряженности и агрессии азербайджанских сил. Помимо мер по обеспечению внутренней безопасности, Армения активизирует процедуры реагирования, предусмотренные Договором о коллективной безопасности и армяно-российской стратегической системой", - написал Пашинян на своей странице в Facebook.