ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատարն ու ՌԴ սահմանապահ ծառայության տնօրենը քննարկել են համագործակցության հետ կապված հարցեր 05/17/2021   17:12  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մայիսի 17-ին կայացել է Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վաղարշակ Հարությունյանի հեռախոսազրույցը Ռուսաստանի Դաշնության Անվտանգության դաշնային ծառայության Սահմանապահ ծառայության տնօրեն, գեներալ-գնդապետ Իգոր Կոնստանտինովի հետ։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Քննարկվել են ՀՀ պաշտպանության նախարարության և Հայաստանի Հանրապետությունում սահմանապահ ծառայություն իրականացնող ՌԴ ԱԴԾ Սահմանապահ ծառայության «Արմենիա» զորախմբի համագործակցության հետ կապված մի շարք հարցեր։
20:33 14/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵրկրում խուճապ չկա, ամեն ինչ գնում է իր հունով. Վաղարշակ Հարությունյան
19:51 14/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՊՆ նախարարի պաշտոնակատարը Աժ-ում է.հերթական անգամ հրաժարվեց պատասխանել լրագրողների հարցերին

И.о.главы Минобороны Армении обсудил вопросы сотрудничества с главой Пограничной службы России 05/17/2021 18:21 | Лента новостей
Исполняющий обязанности министра обороны Армении Вагаршак Арутюнян сегодня, 17 мая, провел телефонный разговор с начальником Пограничной службы Федеральной службы безопасности Российской Федерации генерал-полковником Игорем Константиновым. Об этом сообщает пресс-служба оборонного ведомства Армении.
Обсужден ряд вопросов, связанных с сотрудничеством между министерством обороны Армении и военным отрядом "Армения" Пограничной службы ФСБ РФ, осуществляющим пограничную службу в Республике Армения.