Հակառակորդը Սև լճի ուղղությամբ հետ է գնացել. հիմա Սեւ լճի կողքն են կանգնած. Մենուա Հովսեփյան 05/12/2021   17:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
Իրավիճակը նորմալ է, բանակցությունները դեռ ընթանում են։ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցի ժամանակ ասաց Գորիսի փոխքաղաքապետ Մենուա Հովսեփյանը։
Հարցին՝ արդյոք ճիշտ է, որ թշնամին Իշխանասարից վրանները հավաքում է, որ հետ գնա, Մենուա Հովսեփյանն ասաց.
«Իրենք մի քիչ հետ էլ են գնացել։ Լայն հասկացություն է դա։ Իշխանասարի հատվածը դեպի Սիսիան է, իսկ ես խոսում եմ կոնկրետ Գորիսի հատվածի մասին, Իշխանասարի մյուս թևն է։ Սև լիճն ու դա տարբեր թեմաներ են, բայց երկու կողմով էլ առաջ են եկել։ Հիմա Սև լճի ուղղությամբ հետ են գնացել, կոնկրետ Սև լճի կողքն են կանգնած»,-նշեց Գորիսի փոխքաղաքապետը։
16:49 12/05/2021  |  ՄեկնաբանությունՀայկ Ալումյան. Ի՞նչն է խանգարում մոլորված ադրբեջանցիներին գերի վերցնել

"Противник на участке Черного озера отошел назад":вице-мэр Гориса об обстановке в Сюнике 05/12/2021 17:37 | Лента новостей
Ситуация нормальная, пока идут переговоры, сообщил в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” вице-мэр Гориса Менуа Овсепян.
В ответ на вопрос о том, правда ли, что враг собирает палатки у Ишханасара, чтобы отойти назад, Менуа Овсепян заявил:”Они еще немного отошли назад".
"Это растяжимое понятие. Ишханасаркий участок – это в сторону Сисиана, а я говорю конкретно о горисском участке, это другое крыло Ишханасара. Черное озеро и это – разные темы, но с обеих сторон они продвинулись. Теперь на участке Черного озера они отошли назад, стоят прямо рядом с Черным озером”, - рассказал вице-мэр Гориса.