Սև լճի տարածքում իրավիճակը սկսել է կայունանալ. Ռուս սահմանապահները հսկողության տակ են պահում իրավիճակը. Wargonzo 05/12/2021   16:45  |  Մեկնաբանություն
Ռուս սահմանապահները վերահսկողության տակ են պահում իրավիճակը Սյունիքի մարզում։ Այս մասին հայտնում է Wargonzo-ն։
Աղբյուրի տեղեկություններով՝ Բաքվի կողմից իսկապես տեղի է ունեցել սադրանք, սակայն ռուս բանակցողների փաստարկներն ունեցան իրենց ազդեցությունը, և ադրբեջանական զորքը դադարեցրել է նոր դիրքերի տեղակայումը։ Սև լճի տարածքում իրավիճակը սկսել է կայունանալ։
Սա առաջին անգամը չէ, որ ադրբեջանական կողմը փորձում է ընդլայնել դիրքերը, այդ թվում նաև ՌԴ խաղաղապահների հսկողության տակ գտնվող տարածքում։
102-րդ ռազմաբազայից և խաղաղապահներից բացի Սյունիքում տեղակայված են նաև ռուս սահմանապահներ, որոնք հսկողության տակ են պահում Սև լճում տիրող իրավիճակը։

Обстановка в районе Черного Озера начала стабилизироваться, пограничники РФ держат ситуацию в Сюнике на контроле - Wargonzo 05/12/2021 17:06 | Комментарий
Пограничники РФ держат ситуацию в Сюникской области на контроле. Об этом сообщают источники Wargonzo в силовых структурах Сюника.
По данным Wargonzo, обстановка в районе Черного Озера начала стабилизироваться.
По сведениям проекта, провокация Баку действительно имела место быть, однако доводы российских переговорщиков возымели эффект и азербайджанские военные приостановили развертывание новых постов.
Отмечается, что это далеко не первая попытка азербайджанской стороны развернуть новые посты или передвинуть позиции, в том числе в зоне ответственности миротворцев РФ.
Помимо военных 102-й базы и миротворцев в Сюникской области развернуты подразделения российских пограничников. Они также держат ситуацию вокруг Черного Озера на контроле.