Հակառակորդը գիշերն առաջացել է Իշխանասարի ուղղությամբ. այժմ բանակցություններ են ընթանում 05/12/2021 12:52 | ԼՐԱՀՈՍ
Հակառակորդը գիշերն առաջացել է Սյունիքի մարզի Իշխանասարի ուղղությամբ։ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցի ժամանակ այս մասին ասաց Գորիսի փոխքաղաքապետ Մենուա Հովսեփյանը։
Վերջինս հերքեց այն տեղեկատվությունը, որ այս պահին Իշխանասարի ուղղությամբ մարտեր են ընթանում։
«Սուտ է այդ ինֆորմացիան։ Նման բան չկա։ Այս պահի դրությամբ ամեն ինչ խաղաղ է, ուղղակի նրանք շատ են առաջ եկել։
Բանակցություններ են գնում, մարտեր չեն ընթանում։ Մենք այնտեղ զինվոր չենք ունեցել, որ մարտեր լինեն։ Տարածքն ազատ է եղել, ում հետ պետք է մարտ վարեին»,-ասաց Մենուա Հովսեփյանը՝ ընդգծելով, որ հակառակորդը GPS-ով գծված սահմանից էլ առաջ են եկել։
Գորիսի փոխքաղաքապետը նշեց, որ իր տեղեկություններով բանակցությունները վարում է առաջին բանակային կորպուսը. «Կարծում ենք, որ հետ կգնան»,-հավելեց Մենուա Հովսեփյանը։
Հարցի վերաբերյալ «Փաստինֆո»-ն մեկնաբանություն փորձեց ստանալ ՀՀ Պաշտպանության նախարարությունից, սակայն հայտնեցին, որ քիչ ավելի ուշ պարզաբանում կլինի։

“Противник ночью продвинулся вперед, ведутся переговоры”: вице-мэр Гориса рассказал о ситуации в Сюнике 05/12/2021 13:14 | Лента новостей
Противник ночью продвинулся в направлении Ишханасара Сюникской области Армении. Об этом в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” сообщил вице-мэр Гориса Менуа Овсепян.
Он опроверг сведения о том, что в эти минуты в направлении Ишханасара идут бои.
“Это ложь. Ничего подобного нет. В данный момент все спокойно, просто они значительно продвинулись. Ведутся переговоры, боев нет. У нас там военных нет, чтобы шли бои. Территория была свободна, с кем они должны были вести бои”, - заявил Менуа Овсепян. Он подчеркнул, что противник пересек границу, проведенную при помощи системы GPS.
По имеющимся у вице-мэра Гориса сведениям, переговоры ведет первый армейский корпус. “Полагаем, что они отойдут назад”, - добавил Менуа Овсепян.
ИА “ФактИнфо” обратилось за комментарием в министерство обороны Армении. В ведомстве сообщили, что вскоре выступят с официальным пояснением.