Կա՛մ մենք կհաղթենք մահաբեր «նիկոլավիրուսին», կա՛մ վիրուսը վերջնականապես կկործանի մեզ․ Միքայել Մինասյան 05/10/2021   20:32  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը ֆեյսբուքյան գրառում է արել՝ կից հրապարակելով պրոդյուսեր Ռուբեն Մխիթարյանի պատրաստած հոլովակը #antinikol շարժման մասին։
«Հայաստանը մահաբեր «նիկոլավիրուսից» ազատելու համար մենք սկսում ենք #antinikol շարժումը։ 2018թ.-ից այդ վիրուսը, ներթափանցելով մեր երկիր և օգտագործելով մեր հայրենակիցների հույսերն ու հույզերը, քանդեց պետությունը, մահվան դատապարտեց մեր տասը հազարից ավելի հայրենակիցներին, զրկեց մեզ հայրենիքից, հաղթանակից ու արժանապատվությունից։
#antinikol շարժման նպատակների մասին մանրամասն խոսել եմ նախորդ գրառմանս մեջ։ Կրկնում եմ՝ այն վերքաղաքական է, վերկուսակցական և հանուն արժանապատիվ ապագայի։
Իմ ընկեր Ռուբեն Մխիթարյանը շարժման մեկնարկի հոլովակ է պատրաստել, դուք էլ պատրաստեք ձերը: Վստահ եմ՝ սա սկիզբն է մեծ ալիքի. յուրաքանչյուրս ինչ կարող ենք՝ հոլովակներից մինչև ակցիաներ, հանրային միջոցառումներից մինչև անձնական օրինակի ցուցադրում, պարտավոր ենք անել, որպեսզի բացենք մեր մոլորյալ հայրենակիցների աչքերը և հետ պահենք նրանց դեպի ինքնակործանում տանող ճանապարհից։
Կա՛մ մենք կհաղթենք մահաբեր վիրուսին և կսկսենք արժանապատիվ ապրելու հիմքեր ստեղծել, կա՛մ վիրուսը վերջնականապես կկործանի մեզ։ Այլևս չկա սպասելու ժամանակ և իրականությունից փախչելու տարբերակ:
Հայրենիք հանձնած, թշնամու առջև ծնկած ու նվաստացած վիժվածքի հետ ապագա չկա՛։
Քանի կա Նիկոլը, չկա՛ ապագա։
Դե՞մ ես Նիկոլին, միացի՛ր»,- գրել է Մինասյանը։
19:12 10/05/2021  |  ՄեկնաբանությունՀեռագրով շփվելը Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև հարաբերությունների հարիր մակարդակ չէ. Աշոտյան
15:10 10/05/2021  |  ՔաղաքականԿառավարությունը չի պատասխանել կորոնավիրուսի քննիչ հանձնաժողովի հարցերին. Արկադի Խաչատրյանը՝ Նիկոլ Փաշինյանին
15:04 10/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՉի լինելու ընտրատեղամաս, որտեղ տեսախցիկ չլինի․Փաշինյան
14:14 10/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՂարաբաղի հարցում անդառնալիության կետն անցել էինք. Փաշինյան
13:34 10/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄենք ճանապարհներ կառուցեցինք, բայց միլիոնատեր չդարձանք. Փաշինյան
13:22 10/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄեզ թրքասիրության մեջ մեղադրողները ժամանակին ԱՄՆ-ի իշխանություններին համոզում էին, որ չընդունեն Հայոց ցեղասպանությունը․Նիկոլ Փաշինյան
13:12 10/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԻշխանությունը նեղվում է դատական համակարգի որոշումներից. Փաշինյան
12:54 10/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ2018-ից հետո լսել ե՞ք, որ որևէ մեկն ինչ-որ բիզնեսի մեջ փայ մտնի. Փաշինյան

Либо мы победим смертоносный "николавирус", либо вирус окончательно уничтожит нас - Микаел Минасян 05/11/2021   10:17  |  Лента новостей
Либо мы победим смертоносный вирус и начнем создавать основы для достойной жизни, либо вирус окончательно уничтожит нас. Об этом на своей странице в Facebook написал бывший посол Армении при Святом престоле Микаел Минасян.
"Для того, чтобы освободить Армению от смертоносного "николавируса", мы начинаем движение #antinikol. С 2018 года этот вирус, проникнув в нашу страну и паразитируя на надеждах и эмоциях наших соотечественников, разрушил государство, обрек на смерть более десяти тысяч наших соотечественников, лишил нас Родины, победы и достоинства", - отметил Минасян.
Он напомнил, что о целях движения #antinikol, о которых подробно рассказал в своей предыдущей записи, повторив, что оно надполитическое, надпартийное и во имя достойного будущего.
"Мой друг Рубен Мхитарян подготовил ролик о начале движения, вы тоже подготовьте свой. Уверен, это начало большой волны: и каждый из нас как может, от роликов до акций, от общественных мероприятий до демонстрации личного примера, обязаны сделать так, чтобы раскрыть глаза нашим заблудшим соотечественникам и оградить их от пути, ведущему к самоуничтожению. Либо мы победим смертоносный вирус и начнем создавать основы для достойной жизни, либо вирус окончательно уничтожит нас. Больше нет времени ждать и варианта бегства от реальности. Будщего со сдавшим Родину, опустившимся на колени перед врагом выродком нет. Доколе есть Никол, будущего - нет. Ты против Никола? Присоединяйся!" - написал Микаел Минасян.