ԿԽՄԿ-ն շարունակում է այցելել Ադրբեջանում պահվող հայ գերիներին և ապահովել նրանց կապը ընտանիքների հետ 05/11/2021   15:59  |  ԼՐԱՀՈՍ
Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեն այցելում է Ադրբեջանում պահվող հայ գերիներին և օգնում նրանց կապ պահպանել իրենց ընտանիքների հետ:Այս մասին տեղեկանում է Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի հայաստանյան գրասենյակի տարածած հաղորդագրությունից:
«Մենք շարունակում ենք այցելել Ղարաբաղյան հակամարտության առնչությամբ անազատության մեջ գտնվողներին, որոնց անազատությունը պաշտոնապես հաստատվել է։ Մենք օգնում ենք, որ նրանք կապ պահպանեն իրենց ընտանիքների հետ։ Սա արվում է Կարմիր խաչի ուղերձների, բանավոր հաղորդագրությունների, իսկ վերջերս նաև հեռախոսազանգերի և նախապես ձայնագրված տեսանյութերի միջոցով»,- նշված է ԿԽՄԿ-ի հաղորդագրության մեջ:
14:24 11/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրդարության և մարդու իրավունքների հայկական իրավական կենտրոնը անդրադարձել է ՄԻԵԴ-ում ներկայացված երեք ռազմագերիների ազատման հարցին
08:30 11/05/2021  |  ՄամուլԱդրբեջանը ե՞րբ կվերադարձնի հայ ռազմագերիներին․ «Ժողովուրդ»
18:41 07/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ19 հայ գերիներին խոշտանգելով սպանելը նույնպես ցեղասպանություն է
12:22 07/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԿանադան շարունակում է կոչ անել ազատ արձակել Ադրբեջանում պահվող բոլոր անձանց
12:05 07/05/2021  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Ֆրանսիան կոչ է անում անհապաղ ազատ արձակել Ադրբեջանում պահվող հայ գերիներին

МККК продолжает навещать содержащихся в Азербайджане армянских пленных и помогать им поддерживать связь с семьями 05/11/2021   16:26  |  Лента новостей
Представители Международного комитета Красного Креста навещает содержащихся в Азербайджане армянских пленных, помогая им поддерживать связь со своими семьями. Об этом говорится в сообщении Ереванского представительства МККК.
"Мы продолжаем навещать тех, кто оказался в неволе в связи карабахским конфликтом, информация о которых официально подтверждена.  Помогаем им поддерживать связь с семьями. Она осуществляется посредством посланий, устных сообщений, а с недавнего времени – телефонных звонков, записанных на видео материалов", - говорится в сообщении.