Փաշինյանին ուղեկցող ավտոմեքենայի մասնակցությամբ ավտովթարի հետևանքով տուժածներից մեկի վիճակը կայուն ծանր է 05/10/2021   15:57  |  Արտակարգ պատահարներ
Երևանում, ԱԳՆ շենքի հարակից տարածքում՝ Նիկոլ Փաշինյանին ուղեկցող ավտոմեքենայի մասնակցությամբ ավտովթարի հետևանքով տուժած 2 քաղաքացիների ինքնությունը պարզ է, հետազոտման փուլն ավարտված։
«Հերացի» թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոցի մամուլի խոսնակ Շուշան Դանիելյանը տեղեկացրել է, որ քաղաքացիներից Ս.Հ-ն, որի մոտ առկա է ձախ ազդրի փափուկ հյուսվածքների սալջրադ, հրաժարվել է հոսպիտալացումից:
«Մյուս տուժածի՝ Լ. Մ. -ի վիճակը գնահատվում է կայուն ծանր: Նրա մոտ առկա է պարանոցային երկրորդ ողի մարմնի ձախ կողմնային, մասային կոտրվածք (լայնակի ելունի շրջանում), առջևից երեք կողի կոտրվածք՝ առանց նշանակալի տեղաշարժի: Աջ անրակի ակրոմիալ հատվածի կոտրվածք, առանց տեղաշարժի, ֆիքսված ամնեզիա:
Այժմ գտնվում է ինտենսիվ թերապիայի բաժանմունքում՝ մասնագետների հսկողության տակ»։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Վազգեն Սարգսյան-Խորենացի փողոցների խաչմերուկում Նիկոլ Փաշինյանին ուղեկցող ավտոմեքենայի մասնակցությամբ ավտովթար է տեղի ունեցել՝ «Nissan» եւ «Mercedes» մակնիշի ավտոմեքենաների միջեւ։ Դեպքի վայր են ժամանել ոստիկաններ, շտապօգնության անձնակազմ, Պետական պահպանության ծառայության ղեկավար Սարգիս Հովհաննիսյանը։
Փաշինյանին ուղեկցող ավտոմեքենայի մասնակցությամբ ավտովթարի հետևանքով տուժածներից մեկի վիճակը կայուն ծանր է
13:55 10/05/2021  |  Արտակարգ պատահարներՆիկոլ Փաշինյանին ուղեկցող ավտոմեքենայի մասնակցությամբ վթարից տուժած 2 քաղաքացիները գտնվում են հետազոտման փուլում
16:30 26/07/2020  |  Արտակարգ պատահարներԽոշոր ավտովթար Լոռու մարզում. բախվել են ՈւԱԶ-ն ու 2 Opel Astra-ները. կան վիրավորներ

В ереванской больнице рассказали о состоянии пострадавших в ДТП с участием машины, сопровождавшей кортеж Пашиняна 05/10/2021   16:30  |  Чрезвычайное просшествие
Установлены личности двоих пострадавших в результате ДТП с участием сопровождавшего кортеж Никола Пашиняна  автомобиля, произошедшего на прилегающей к зданию МИД территории, этап обследования завершен. Об этом сообщила пресс-секретарь Первой университетской больницы имени Гераци Шушан Даниелян.
Она сообщила, что у одного из граждан С.Г., у которого диагностировали ушиб мягких тканей левого бедра, отказался от госпитализации.
“Состояние второго пострадавшего – Л.М. – оценивается как стабильно тяжелое”, - проинформировала Даниелян. Она уточнила, что  у пациента диагностировали левосторонний латеральный, частичный перелом тела второго шейного позвонка(в области поперечного отростка) без значительных смещений, перелом трех ребер спереди, перелом акромиального конца правой ключицы без смещения, фиксированная амнезия.
“В настоящее время находится в отделении интенсивной терапии под присмотром специалистов”, - сообщила она.
Ранее агентство сообщило, что ДТП с участием автомобилей марки “Nissan” и “Mercedes” произошло на пересечении улиц Вазгена Саркисяна и Хоренаци в Ереване. На место происшествия прибыли полицейские, бригада “Скорой помощи”, руководитель Службы госохраны Саркис Ованнисян.