Առաջարկում եմ և՛ առաջին, և՛ երրորդ նախագահին՝ միասնական պայքարել այս իշխանության դեմ. Ռոբերտ Քոչարյան 05/09/2021   17:42  |  Քաղաքական
Առաջարկում եմ և՛ առաջին, և՛ երրորդ նախագահին՝ միասնական պայքարել այս իշխանության դեմ, պայքարել ամեն օր և եթե մտադրված են պայքարել, ուրեմն սա բոլորի հաջողությունը կլինի: Այս մասին լրագրողի հարցին ի պատասխան ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը:
«Միասնական դաշինք ձևավորել-չձևավորելն ուղղակի պայքարելու տեխնիկաներից մեկն է, ես որոշել եմ ընտրությունների գնալ այս ձևաչափով: Միայն կողջունեմ, եթե նաև իրենք ամբողջությամբ, ամբողջ թափով, կարողություններով մտնեն պայքարի մեջ:
Այս պայքարն ունի երկու բաղադրիչ, մեկը՝ պայքար այս կործանարար իշխանության դեմ, մյուսը՝ այո, պայքար նաև իշխանության համար: Կարելի է պայքարել առաջին բաղադրիչով, չպայքարել՝ երկրորդով, աբյց այն, ով չի պայքարում այսօր այդ առաջին բաղադրիչով, ուղղակի դասալքություն է ցուցաբերում »,- նշեց Ռոբերտ Քոչարյանը:
17:38 09/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄեկնարկել է հանրահավաքը. Ռոբերտ Քոչարյանը ոտքով գնաց Ազատության հրապարակ (ՈՒՂԻՂ)
17:20 09/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄենք հակառակորդի հետ չենք կռվում, կա նպատակ ընտրությունը կրելու. Քոչարյան
17:11 09/05/2021Ստորագրվեց «Հայաստան» դաշինքի համագործակցության հուշագիրը
16:41 09/05/2021  |  ՔաղաքականԱյս իշխանությունը բերում է մահ. Ռոբերտ Քոչարյան
10:50 09/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԹող մայիսյան փառահեղ հաղթանակների պատմությունը նոր սխրանք կերտելու հավատ, կամք, արիություն տա մեր ժողովրդին. Սեյրան Օհանյան
11:40 08/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՌոբերտ Քոչարյան. Կհանդիպենք վաղը
08:31 08/05/2021  |  ՄամուլԽոս­տա­ցել է գո­նե մեկ արևմ­տա­մետ ուժ անց­կաց­նել խորհր­դա­րան. «Փաստ»
08:29 08/05/2021  |  ՄամուլԸնդդիմությունը որոշել է դաշտում լյուստրացիա անել․ «Հրապարակ»
19:37 07/05/2021  |  ՄեկնաբանությունՌոբերտ Քոչարյանի հեղինակած «Կյանք եւ ազատություն» գրքի իշխանական ֆոբիաները շարունակվում են. Կոչուբաև

Роберт Кочарян предложил первому и третьему президентам Армении сообща бороться против действующей власти 05/10/2021   00:14  |  Досрочные парламентские выборы-2021
Второй президент Армении Роберт Кочарян  предложил первому и третьему президентам Армении Левону Тер-Петросяну и Сержу Саргсяну сообща бороться против действующих властей. Об это Кочарян заявил накануне в ответ на вопрос журналистов, почему он не согласился вести совместную борьбу, предложенную Тер-Петросяном.
"Формирование совместного блока - это лишь одна из техник борьбы с властями. Я решил пойти на выборы в таком формате.  Я буду только приветствовать если и экс-президенты с полным энтузиазмом и с задействованием всего потенциала вступят в борьбу", - сказал экс-глава государства.
По словам Кочаряна, данная борьба имеет два компонента – против нынешних пагубных властей и второе, да, и за власть.
“Можно вести борьбу по первому компоненту и не бороться по второму, но те, кто сегодня не борется по первому компоненту, просто дезертирствуют”, - сказал Роберт Кочарян.