Նիկոլ Փաշինյանին ուղեկցող ավտոմեքենայի մասնակցությամբ վթարից տուժած 2 քաղաքացիները գտնվում են հետազոտման փուլում 05/10/2021   13:55  |  Արտակարգ պատահարներ
Երևանում, ԱԳՆ շենքի հարակից տարածքում Նիկոլ Փաշինյանին ուղեկցող ավտոմեքենայի մասնակցությամբ տեղի ունեցած վթար հետևանքով տուժած 2 քաղաքացիներ տեղափոխվել են Հերացի թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց։ Այս մասին հայտնում է Հերացի թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոցի մամուլի խոսնակ Շուշան Դանիելյանը։
«Ներկա պահին քաղաքացիները գտնվում են հետազոտման փուլում, լրացուցիչ տեղեկատվություն կտրամադրենք քիչ ուշ»,- գրել է Դանիելյանը։
Ավելի վաղ Վազգեն Սարգսյան-Խորենացի փողոցների խաչմերուկում Նիկոլ Փաշինյանին ուղեկցող ավտոմեքենայի մասնակցությամբ ավտովթար է տեղի ունեցել՝ «Nissan» եւ «Mercedes» մակնիշի ավտոմեքենաների միջեւ։ Դեպքի վայր են ժամանել ոստիկաններ, շտապօգնության անձնակազմ, Պետական պահպանության ծառայության ղեկավար Սարգիս Հովհաննիսյանը։
16:30 26/07/2020  |  Արտակարգ պատահարներԽոշոր ավտովթար Լոռու մարզում. բախվել են ՈւԱԶ-ն ու 2 Opel Astra-ները. կան վիրավորներ

Два человека госпитализированы в больницу после ДТП с участием автомобиля, сопровождавшего кортеж Пашиняна 05/10/2021   14:28  |  Чрезвычайное просшествие
Два человека пострадали в результате ДТП с участием автомобиля, сопровождавшего кортеж исполняющего обязанности премьер-министра Армении Никола Пашиняна. Они доставлены в Первую университетскую больницу имени Гераци. Об этом сообщает пресс-секретарь клиники Шушан Даниелян.
“В настоящее время граждане проходят обследование”, - сообщила Даниелян, пообещав предоставить дополнительную информацию позже.
ДТП с участием автомобилей марки “Nissan” и “Mercedes” произошло на пересечении улиц Вазгена Саркисяна и Хоренаци в Ереване. На место происшествия прибыли полицейские, бригада “Скорой помощи”, руководитель Службы госохраны Саркис Ованнисян.