Մհեր Արմենիան կարծում է, որ ընտրություններում հաղթելու են ու պնդում, թե ոչ մեկի պրոյեկտը չեն 05/03/2021   22:11  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021
Մենք ոչ մեկի պրոյեկտը չենք, և չենք էլ պատրաստվում ինչ-որ մեկի պրոյեկտը լինել, մենք քաղաքական ուժ ենք, որը պատրաստվում է մասնակցել ընտրություններին և հաղթել։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի եթերում ասել է «Ազգի ձայն» կուսակցության հիմնադիր-նախագահ, ՀՀ վաստակավոր արտիստ Մհեր Մեսրոպյանը (Մհեր Արմենիա)։
Նրա խոսքով՝ այլևս անհնար է, որ փողոցից իշխանություն գա։ «Մենք չենք ուզում նորից հեղափոխություններ, չենք ուզում նորից անհնազանդության ակցիաներ, մենք ուզում ենք, որպեսզի երկրում տեղի ունենան լեգիտիմ ընտրություններ, և ազգը որոշի, թե որ քաղաքական ուժին է վստահում ապագա 5 տարին։ Ուզենք թե չուզենք պետք է մասնակցենք ընտրություններին»,- հայտարարել է երգիչը։
Պնդմանը, որ նա քաղաքական գործիչ չէ և պատկերացում չունի քաղաքականության մասին՝ բանախոսը պատասխանել է՝պարտադիր չէ լինել քաղաքական գործիչ։
«Իմ կոլեգաներից կային, ում առանձնապես չէին ճանաչում որպես քաղաքական գործիչ, բայց ընտրեցին որպես Երևանի քաղաքապետ»,- նշել է նա։
Մհեր Արմենիան պնդել է, որ իրենց համագումարը չի տապալվել, և այժմ գտնվում են ակտիվ կուսակցաշինության գործընթացի մեջ։
18:55 03/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ«Կարեն Կարապետյանը պետք է խոսի». Տիգրան Քոչարյան
22:59 02/05/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021Մենք հաստատակամ ենք մեր պայքարում. Շարմազանով
11:45 02/05/2021  |  ՄեկնաբանությունՀստակ ընդդիմության ֆավորիտներին չընտրողները ալտերնատիվ տարբերակ առանձնապես չունեն. Էլիբեգովան՝ հարցման արդյունքների մասին
18:08 01/05/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021Հաջորդ խորհրդարան մտնելու հնարավորություն ունի 4 քաղաքական ուժ, որոնցից երկուսը պայքարում է վարչապետության համար. քաղտեխնոլոգ
16:44 01/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄիքայել Համբարձումյանը՝ արտահերթ ընտրություններում իր դերակատարության մասին
08:34 01/05/2021  |  ՄամուլԱռաջիկա ընտրությունները երկրի իրական ղեկավար ընտրելու մասին են․ «Փաստ»
08:26 01/05/2021  |  ՄամուլՆախընտրական գործընթացներին ներգրավվել են նաեւ ուժայինները․ «Հրապարակ»
20:41 30/04/2021  |  ՔաղաքականՎերջնական անակնկալն առջեւում է. Արսեն Բաբայան
19:52 30/04/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021Տակտիկական առումով ընդդիմադիր հիմնական ուժերը գնում են առանձին շարասյուներով. Ընտրապայքարը նմանվում է ազգային-ազատագրական պայքարի՝ օտարի կողմից դրված իշխանության դեմ. քաղտեխնոլոգ

Певец Мгер считает, что его политсила одержит победу на предстоящих выборах в Армении 05/04/2021   11:07  |  Досрочные парламентские выборы-2021
“Мы не являемся чьим-либо проектом и не собираемся быть чьим-либо проектом. Мы – политическая сила, которая собирается участвовать в выборах и одержать на них победу”, - заявил в эфире “ФактИнфо” учредитель и председатель партии “Голос нации”, заслуженный артист Армении Мгер Месропян(Мгер-Армения).
По его словам, отныне представляется невозможным приход кого-либо к власти с улицы. “Мы больше не хотим революций, не хотим акций неповиновения. Мы хотим, чтобы в стране состоялись легитимные выборы, и нация решила, кому из политсил довериться в ближайшие 5 лет. Хотим мы этого или нет, мы должны принять участие в выборах”, - заявил певец.
В ответ на утверждение о том, что он не политический деятель и не имеет представления о политике, собеседник агентства отметил, что быть политическим деятелем вовсе не обязательно.
“Среди моих коллег был человек, которого не знали как политического деятеля, но выбрали мэром Еревана”, - отметил он.
Певец утверждает, что их съезд не провалился; в настоящее время они находится в процессе активного партийного строительства.