Ինձ հետ բերեցին. Ռոբերտ Քոչարյան 04/28/2021   14:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ինչու եմ հիմա հետ գալիս, որովհետեւ ինձ հետ բերեցին։ Այս մասին իր աջակիցների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը։
«Անկեղծ ասեմ, ինձ համար աշխատանքն այնքան հետաքրքիր էր, երբեք մտքովս էլ չէր անցնի հետ վերադառնալ, որովհետև ինձ թվում էր՝ ես իմ տեղը գտել եմ։ Սա այն դեպքն էր, երբ արդեն քո կենսագրությունը, քո գիտելիքներն աշխատում են քեզ վրա, ոչ թե՝ դու ես աշխատում ինչ -որ բանի վրա։ Բայց անտարբեր մնալ այս իրավիճակում, մի կողմ քաշվել, ասել՝ ինչ-որ մեկն այս հարցը կլուծի, չեմ կարող, չեմ տեսնում՝ ով կլուծի»,- հայտարարել է Ռոբերտ Քոչարյանը։
Նրա խոսքերով՝ կան մարդիկ, որոնք համարում են, որ ի վիճակի են լուծել։ «Ուզում եմ հավատալ, որ իրենք ճիշտ են մտածում, բայց իմ տպավորությամբ՝ այս իրավիճակի համար, երևի թե, ամենահարմար կենսագրություն, փորձ և գիտելիք ունեցող մարդկանցից եմ։ Պատճառը սա է՝ պատասխանատվության զգացումը՝ երկրիս նկատմամբ»,- նշել է Ռոբերտ Քոչարյանը։
12:58 27/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՌոբերտ Քոչարյանի նախընտրական շտաբի ղեկավարի հիմնական թեկնածուն Արմեն Գեւորգյանն է. տեղեկատվությունը Երկրորդ նախագահի գրասենյակը չի հերքում

Роберт Кочарян рассказал, почему он возвращается в политику 04/28/2021   14:59  |  Досрочные парламентские выборы-2021
Второй президент РА Роберт Кочарян в ходе встречи со своими сторонниками 26 апреля рассказал, почему он возвращается в политику.
“Почему я возвращаюсь? Меня вернули. Честно говоря, работа в инвестиционной компании настолько интересна, что мне даже в голову никогда не приходило вернуться. Мне казалось, я нашел свое место. Это был тот случай, когда твои знания и опыт работали на тебя… Но остаться равнодушным, отойти в сторону в этой ситуации, уповать на то, что кто-то решит этот вопрос, я не могу. Я не вижу того, кто решит”, - сказал Кочарян.
По его словам, есть люди, которые считают, что в состоянии решить.
"Хочу в это верить, что они верно мыслят, но, на мой взгляд, я один из людей, пожалуй, наиболее подходящих для этой ситуации по своему опыту, знаниям и биографии”, - пояснил второй президент Армении. Экс-президент Армении отметил, что причиной возвращения в политику стало чувство ответственности перед страной.