Քաղաքական հետապնդման շարունակությունն է. Վահե Հակոբյանը՝ իր կնոջը ՊԵԿ հրավիրելու եւ հարցաքննելու մասին 04/26/2021 19:43 | Քաղաքական
«PARA TV»-ի տնօրեն, Սյունիքի նախկին մարզպետ Վահե Հակոբյանի կինը՝ Էլիզաբեթ Պետրոսյանը, ՊԵԿ քննչական վարչություն է հրավիրվել՝ վկայի կարգավիճակով, պատասխանել հարցերին։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց Վահե Հակոբյանը։
Նրա փոխանցմամբ՝ անհասկանալի է, թե ինչու է կինը հրավիրվել ՊԵԿ, նրան անհասկանալի ինչ-որ գործերի մասին են հարցեր տվել՝ «PARA TV»-ի հետ առնչվող եւ չառնչվող, եւ այլ տարաբնույթ հարցեր։
«Փաստաբաններից իմացանք, թե ինչի մասին է խոսքը, բայց մեզ համար անհասկանալի է։ Ինչ- որ հիմնարկներից և կառույցներից են հարցնում, որոնց հետ առհասարակ առնչություն չունենք։ Սա միանշանակ քաղաքական հետապնդման շարունակությունն է»,- նշեց նա՝ հավելելով, որ Պետրոսյանն արդեն մոտ 30-40 րոպե է, ինչ դուրս է եկել ՊԵԿ քննչական վարչությունից։

“Продолжение политического преследования”: экс-губернатор Сюника о вызове его супруги в КГД на допрос 04/26/2021   20:25  |  Политика
Директор “PARA TV”, супруга бывшего губернатора Сюникской области Ваге Акопяна Элизабет Петросян была приглашена в следственное управление Комитета государственных доходов(КГД) для ответа на вопросы в статусе свидетеля. Об этом в беседе с корреспондентом ”ФактИнфо”  сообщил Ваге Акопян.
По его словам, не ясно, почему его жену пригласили в КГД, задавали ей вопросы по каким-то непонятным делам, связанным и не связанным с "PARA TV", и  другие вопросы.
“Мы от адвокатов узнали, о чем идет речь, но нам не понятно. Спрашивают о каких-то учреждениях и структурах, к которым мы вообще не имеем отношения. Это однозначно продолжение политического преследования”, - отметил он, добавив, что Петросян уже примерно 30-40 минут, как вышла из здания следственного управления КГД.