Իշխանությունը բոմբ է դրել Սյունյաց աշխարհի տակ. Մանվել Փարամազյան 04/26/2021   14:09  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սյունեցիների պահանջը հետևյալն է՝ գտնել կարող ուժեր, որոնք կարող են լուծումներ առաջարկել այս հետևանքները վերացնելու համար։ Լրագրողների հետ զրույցի ժամանակ այս մասին ասաց Քաջարանի քաղաքապետ Մանվել Փարամազյանը։
Ադրադառնալով համացանցում շրջանառվող տեսանյութին, ըստ որի՝ հայկական կողմը Սյունիքում ռազմավարական դիրքեր է զիջում հակառակորդին, Մանվել Փարամազյանը նկատեց՝ պետք չէ հակառակորդի հետ նոր ծանոթանալ.
«Դեկտեմբերի 17-ին երբ հայկական կողմին ժամանակ տվեցին, որ լքենք մեր դիրքերը, այն ժամանակվանից շահեկան դիրքերը զիջեցինք թշնամուն։ Մենք չէինք զիջի, եթե չհայտնվեինք անօգնական վիճակում։ Այսօր էլ թշնամին բացարձակ տիրապետում է ցանկացած շահեկան դիրքի և կարող եմ ասել, որ այսօրվա դրությամբ այս իշխանությունը բոմբ է դրել Սյունյաց աշխարհի տակ։ Եթե չլինի Սյունիքը, ապա ՀՀ-ի վրա կարող ենք տապանաքար դնել»,-ասաց Քաջարանի քաղաքապետը։

Нынешняя власть заложила бомбу под Сюник - мэр Каджарана 04/26/2021   14:30  |  Лента новостей
Требование сюникцев заключается в следующем: найти силы, которые способны изыскать решения для устранения этих последствий, заявил в беседе с журналистами в понедельник мэр Каджарана Манвел Парамазян.
Комментируя муссируемое в Сети видео, согласно которому армянская сторона уступает противнику стратегические позиции в Сюнике, Манвел Парамазян отметил, что не нужно заново знакомиться противником.
“17 декабря армянской стороне дали время на то, чтобы она покинула позиции. С того времени мы уступили выгодные позиции врагу. Мы бы не уступили, если бы не оказались в беспомощном состоянии. И сегодня враг владеет любой благоприятной позицией и могу сказать, что  на сегодняшний день нынешняя власть заложила бомбу под Сюникский мир. Если не будет Сюника, то это станет последним гвоздем в крышку гроба Армении”, - сказал мэр Каджарана.