Չափազանց վառ երևակայություն է պետք ունենալ` Հայաստանի ԶՈՒ-երին ՌԴ խաղաղապահ առաքելության դիրքերի ուղղությամբ կրակոցներ արձակելու «մեղադրանք» վերագրելու համար. ՀՀ ՊՆ 04/22/2021   16:56  |  ԼՐԱՀՈՍ
Չափազանց վառ երևակայություն է պետք ունենալ` Հայաստանի զինված ուժերին ռազմավարական դաշնակից երկրի` ՌԴ խաղաղապահ առաքելության դիրքերի ուղղությամբ կրակոցներ արձակելու «մեղադրանք» վերագրելու համար:Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Առավել քան ակնհայտ է, որ ադրբեջանական կողմը հուսահատ փորձ է անում նախորդ օրվա` իր կողմից թույլ տրված հրադադարի ռեժիմի խախտման, մասնավորապես` ԱՀ որոշ բնակավայրերի ուղղությամբ արձակված կրակոցների պատասխանատվությունը բարդել հայկական կողմի վրա:
Այդուհանդերձ, ինչպես ԱՀ, այնպես էլ ՀՀ զինված ուժերը հավատարիմ են հրադադարի ռեժիմի պահպանման եռակողմ պայմանավորվածությանը և նույնը հորդորում են անել ադրբեջանական ռազմաքաղաքական ղեկավարությանը:
23:41 21/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի ՌՕՈՒ կործանիչները օդ են բարձրացել. ArmVoice
21:17 19/04/2021  |  Քրեական խրոնիկոնՎիճաբանություն-ծեծկռտուք՝ Երեւանում. հնչել է կրակոց. կան վիրավորներ
22:00 13/04/2021  |  Քրեական խրոնիկոնՀետախուզվողը գողացված հրազենով կրակոցներ է արձակել և վնասազերծվել
14:02 13/03/2021  |  Քրեական խրոնիկոնԿրակոցներ՝ Կոտայքի մարզի «Հին թաղեր» ռեստորանում. կրակողը Ռազմական ոստիկանության կապիտան է SHAMSHYAN.com
20:34 07/03/2021  |  Քրեական խրոնիկոնԱրտակարգ դեպք Երևանում. 27-ամյա տղան հրազենային և մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է «Աստղիկ» բժշկական կենտրոն
14:02 15/02/2021  |  Քրեական խրոնիկոնԿրակոցներ ԱՀ Մարտունի քաղաքում
19:00 08/02/2021  |  Քրեական խրոնիկոնԿրակոցներ Սարի թաղում․ ոստիկանները հայտնաբերել են կրակողին ու մեծ քանակությամբ զենք-զինամթերք
00:28 15/11/2020  |  Քրեական խրոնիկոնԲաղրամյան փողոցում կրակոցների ձայներ են լսվել
11:52 19/09/2020  |  Քրեական խրոնիկոնԿրակոցներ՝ Երևանում. «Դվին» հյուրանոցի դիմաց վիճաբանությունն ավարտվել է կրակոցով SHAMSHYAN.com

“Надо обладать чересчур бурной фантазией”: в Минобороны Армении ответили на “обвинения” Азербайджана 04/22/2021   17:25  |  Лента новостей
Надо обладать чересчур бурной фантазией, чтобы "обвинить" вооруженные силы Армении в обстреле позиций миротворческой миссии РФ, страны - стратегического союзника Армении. Об этом говорится в заявлении пресс-службы Минобороны Армении.
“Более чем очевидно, что азербайджанская сторона предпринимает отчаянные попытки переложить на армянскую сторону ответственность за допущенное им накануне нарушение режима прекращения огня, в частности, за выстрелы, произведенные по некоторым населенным пунктам Республики Арцах”, - отмечается в заявлении.
Тем не менее, как отметили в оборонном ведомстве Армении, как вооруженные силы Республики Арцах, так и Республики Армения верны трехсторонним договоренностям по соблюдению режима прекращения огня и призывают к тому же азербайджанское военно-политическое руководство.