ՔԿ-ում արդեն 40 րոպե սպասում ենք, բայց ինչ քրեական գործի շրջանակներում, դեռևս չգիտենք. Մեղրիի քաղաքապետի պաշտպան 04/22/2021   12:40  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մեղրիի քաղաքապետ Մխիթար Զաքարյանն ու իր  փաստաբան Գայանե Պապոյանը տևական ժամանակ է ՀՀ Քննչական կոմիտում են։
«Մենք Քննչական կոմիտեի ՀԿԳ վարչությունում ենք, մոտավորապես 40 րոպե է սպասում ենք, սակայն որևէ մեկը դեռ չի բացատրել, թե ինչ դատավարական կարգավիճակով ենք հրավիրվել, ինչ քրեական գործի շրջանակներում, արդյոք  Մխիթար Զաքարյանը պետք է մասնացի որևէ գործողության, թե ոչ»,-ֆեսբուքի ուղիղ եթերում հայտնեց Մխիթար Զաքարյանի փաստաբան Գայանե Պապոյանը։
Փաստաբանի հաղորդմամբ, իրենք համբերատար սպասում են քաջ գիտակցելով նաև իրենց իրավունքների և պարտավորությունների մասին, փորձելով այնուամենայնիվ պարզել ոստիկանական մեքենայով ՀՀ քննչական կոմիտե հրավիրելու պատճառները։
«Մենք դեռևս համբերատար սպասում  ենք, թեև պարտավորություն չունենք էլ, բայց պարոն Զաքարյանը բարի կամք է դրսևորում, ասում է՝ կսպասենք ինչքան որ պետք է, տեսնենք՝ որն է խնդիրը»,- նշեց պաշտպանը:

Мэр Мегри Мхитар Закарян и его адвокат находятся в Следственном комитете 04/22/2021   13:04  |  Лента новостей
Мэр Мегри Мхитар Закарян и его адвокат Гаяне Папоян уже длительное время находятся в Следственном комитете Армении.
“Мы в управлении по особо важным делам Следственного комитета. Уже почти 40 минут ждем, однако никто еще пока не объяснил, в каком процессуальном статусе вызвали, в рамках какого уголовного дела, должен ли Мхитар Закарян участвовать в каком-либо действии”, - сказала в прямом эфире со своей страницы в Facebook адвокат Гаяне Папоян.
По словам адвоката, они терпеливо ждут, будучи прекрасно осведомленными о своих правах и обязанностях и пытаются, тем не менее, разузнать о причинах вызова в Следственный комитет РА на полицейской машине.
"Мы пока терпеливо ждем, хотя у нас нет такой обязанности. Но господин Закарян демонстрирует добрую волю. Говорит, подождем, сколько потребуется, посмотрим, в чем проблема", - рассказала адвокат.