Շուռնուխի գյուղապետի եղբայը՝ Արարատ Աղաբեկյանն առավոտյան պետք է կորոնավիրուսի թեստ հանձներ. Քննչական կոմիտեում բժշկական օգնություն են ցուցաբերել 04/22/2021   17:44  |  ԼՐԱՀՈՍ
Շուռնուխի գյուղապետ Հակոբ Արշակյանի եղբորը՝ Աշխարհապետ անունով հայտնի Արարատ Աղաբեկյանին ՔԿ-ում բժշկական օգնություն է ցուցաբերվել այն բանից հետո, երբ երկար ժամանակ պնդել է, որ վատառողջ է, ապա ինքնազգացողությունը վատացել է։
«Տեղում բժշկական օգնություն են ցուցաբերել, սրսկումներ արել։ Ինքը թոքաբորբ էր տանում և նույնիսկ այսօր առավոտյան ինքը պետք է այցելեր հիվանդանոց՝ կորոնավիրուսի թեստ հանձներ, բայց չհասցրեց։ Առավոտ շուտ եկել հավաքել տարել են»,- «Փաստինֆո»-ին հայտնեց Հակոբ Արշակյանը։
Շուռնուխի գյուղապետը հայտնեց նաև, որ Աղաբեկանը վիրավորվածություններ ունի, քանի որ արցախյան երեք պատերազմի մասնակից է։ Հակոբ Արշակյանը սպասում է, որ եղբորը կազատեն և նրան կդիմավորի հայրենի գյուղում։
Հիշեցնենք, այսօր առավոտյան Աղաբեկյանին ոստիկանները բռնի ուժով անկողնուց հանել են և Շուռնուխից բերման ենթարկել Երևանի քննչական կոմիտե։ Նրան քարշ տալով էին տանում քննիչի մոտ։ Արարատն էլ այդ պահին բղավում էր, թե լավ չի զգում իրեն, տաքություն ունի, դեղերը չի խմել ու խնդրում էր շտապօգնություն կանչել։
15:35 22/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՇուռնուխի գյուղապետի հիվանդ եղբորը քարշ են տվել ՔԿ-ում, նրա ինքնազգացողությունը վատացել է, կանչել են շտապօգնություն
20:43 06/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանական զինվորականների կողմից Սյունիքում քաղաքացիական մեքենայի ուղղությամբ քարեր նետելը հաստատում է անվտանգության գոտու հրատապ անհրաժեշտությունը. ՄԻՊ

Брат главы села Шурнух должен был утром сдать тест на коронавирус; ему в СК оказали медпомощь 04/22/2021   17:58  |  Лента новостей
Арарату Агабекяну, брату главы села Шурнух Акопа Аршакяна, в Следственном комитете Армении оказали медицинскую помощь после того, как ему стало плохо. До этого он несколько раз говорил о том, что ему нездоровится.
“На месте ему оказали медпомощь, сделали укол. У него пневмония и даже сегодня утром должен был отправиться в больницу, чтобы сдать тест на коронавирус, но не успел. Утром рано за ним пришли и забрали”, - рассказал Акоп Аршакян “ФактИнфо”.
Староста села Шурнух также сообщил, что у брата ранения, потому что он является участником трех войн. Акоп Аршакян ждет освобождения Агабекяна, чтобы встретить в его родном селе.
Напомним, сегодня утром полицейские силой вытащили Агабекяна из постели и доставили из Шурнуха в Ереван, в Следственный комитет. Его потащили волоком к следователю.  В этот момент Арарат кричал о том, что ему нездоровится, что у него температура, что не выпил лекарства и проситл вызвать “Скорую помощь”.