Վարչապետի` Սյունիքի այցից հետո մարդկանց մոտ մտավախություններ են առաջացել. Քաջարանի համայնքապետը Ալիևի հայտարարության և այցի մեջ կապ է տեսնում 04/21/2021   17:04  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետն ինչպես գաղտագողի եկավ, այնպես գաղտագողի էլ հեռացավ։ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցի ժամանակ այս մասին ասաց Քաջարանի համայնքապետ Մանվել Փարամազյանը։
«Մարդիկ շատ վատ էին տրամադրված։ Զոհվածների ծնողները, հարազատներն էին ներկա։ Իրավիճակը, մթնոլորտը շատ թեժ է ու հիմա էլ ավելի է թեժացնում։ Չենք հասկանում՝ ինչ է նրա ուզածը»,-ասաց Մանվել Փարամազյանը՝ նկատելով, որ վարչապետի Սյունիքի մարզ այցելությունից հետո նրանց մոտ մտավախություններ են առաջացել։
Հարցին՝ արդյոք կարծում է, որ Ալիևի վերջին հայտարարությունը և վարչապետի Սյունիք այցը փոխկապակցված էին, Մանվել Փարամազյանն ասաց. «Իհարկե, դա իմ սուբյեկտիվ կարծիքն է։ Չեմ կարող ասել՝ հետո ինչ կլինի, բայց Աստված չանի, որ լինի այն, ինչ մենք մտածում ենք։ Դեռ լավ բան չենք տեսնում»,-ասաց համայնքապետը։
Անդրադառնալով հարցին, որ ավելի լավ չէր լինի վարչապետի հետ հանդիպել և նրան ուղղել այդ հարցերը, Մանվել Փարամազյանն ասաց, որ  ինքն էլ է ժողովրդին ասել, որ խոսեն, հարցեր տան, բայց մարդիկ այլևս չեն վստահում վարչապետին.
«Ասում են՝ այսքան ժամանակ ինչ է ասել, մի ճիշտ պատասխան չենք լսել։ Դրա համար ժողովրդին վստահություն չի ներշնչում»։
Ինչ վերաբերում է իրենց մտահոգություններին, ապա համայնքապետը չգիտի՝ ինչ պետք է անեն։ Ամեն դեպքում ցանկացած պահի պատրաստ են պաշտպանել հայրենիքը.
«Ի՞նչ անենք, մեր երկիրն ու՞մ տանք։ Մեր պապերը հեշտ չեն այս ամենը վաստակել»,-եզրափակեց Մանվել Փարամազյանը։
16:50 21/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը Սյունիք գնալիս չի անցել այն ճանապարհով, որով քաղաքացիները սովորաբար գնում են Կապան, Մեղրի այլ ընտրել է շրջանցիկ ճանապարհը. սյունեցի պատգամավոր
16:27 21/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՍյունիք․ հպարտության, արժանապատվության և առնականության Հայաստան
15:51 21/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՊատահական չէ, որ Մեղրիում են գտնվում «մեռած-չթաղված» Արմեն Սարգսյանը, դավաճան Նիկոլ Փաշինյանը և ԱՄՆ դեսպանը. Իսագուլյան

"У жителей возникли опасения": мэр Каджарана видит связь между последним заявлением Алиева и визитом Пашиняна в Сюник 04/21/2021 17:34 | Лента новостей
Премьер-министр Армении как тайком прибыл, так и крадучись ретировался, заявил в беседе с корреспондентом "ФактИнфо" мэр Каджарана Самвел Парамазян.
"Люди были очень негативно настроены. Это были родители погибших, родственники. Ситуация очень напряженная, а теперь ее продолжают накалять. Мы не понимаем, чего он добивается", - сказал Манвел Парамазян, отметив, что после приезда премьера у них возникли опасения.
В ответ на вопрос, считает ли он, что последнее заявление Алиева и визит премьера в Сюник взаимосвязаны, Манвел Парамазян заявил:"Конечно, это мое субъективное мнение. Не могу сказать, что будет дальше, но не дай Бог произойти тому, о чем мы думаем. Ничего хорошего мы пока не видим", - сказал глава общины.
Отвечая на вопрос, не лучше ли было встретиться с премьером и адресовать ему эти вопросы, Манвел Парамазян отметил, что и он предлагал народу побеседовать, задать вопросы, но люди больше не доверяют премьеру. "Говорят, что он такого сказал за все это время? Ни одного верного ответа мы не услышали. Поэтому он не внушает доверия народу", - заявил он.
Что касается их опасений, то глава общины не знает, что они должны делать. В любом случае, по его словам, они в любой момент готовы защитить Родину.