Դատախազությունը հանձնարարել է ոստիկանությանը՝ նյութեր նախապատրաստել Փաշինյանի դեմ բողոքող սյունեցիների դեմ 04/21/2021   14:31  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ գլխավոր դատախազությունը Սյունիքում կատարված դեպքերի առնչությամբ ոստիկանությանը հանձնարարել է քրեադատավարական կարգով վարույթ իրականացնել։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հարցին ի պատասխան հայտնեցին ՀՀ գլխավոր դատախազության Հանրային կապերի բաժնից։
Հիշեցնենք, որ Նիկոլ Փաշինյանը երեկ գաղտնի այցելել է Սյունիք, իսկ այսօր փորձել մի քանի համայնքներում՝ Ագարակում, Մեղրիում, Կապանում հանդիպումներ ունենալ, սակայն նրան դիմավորել են հայհոյանքներով, սուլոցներով, «թուրք» վանկարկումներով։ Սյունեցիները տեղյակ չեն, թե ինչու է Փաշինյանը այցելել Սյունիք՝ առավել եւս գաղտնի։ Իսկ Քաջարան ընդհանրապես չի կարողացել մուտք գործել, քանի որ հիմանական ճանապարհը բնակիչները փակել էին։
Նշենք, որ այս պահին՝ բերման ենթարկված անձինք չկան, սակայն մամուլում արդեն տեղեկություններ են շրջանառվել, որ այսօր գիշերը Մեղրիում նոր ձերբակալություններ են սպասվում։ Մասնավորապես, կձերբակալվեն անձինք, որոնք ակտիվորեն հայհոյում էին Փաշինյանին, փակում ավտոճանապարհը, հայտնում իրենց բողոքի ձայնը, իսկ ակցիաների կազմակերպման հարցում իշխանամերձ լրատվամիջոցների կողմից արդեն շրջանառվում է Մեղրիի քաղաքապետի անունը։

Прокуратура поручила полиции подготовить материалы против жителей Сюника, протестующих против визита Пашиняна 04/21/2021   14:46  |  Лента новостей
Генеральная прокуратура Армении в связи с  инцидентами в Сюнике поручила Полиции в уголовно-процессуальном порядке начать производство. Об этом  в ответ на запрос “ФактИнфо” сообщили в отделе по связям с общественностью Генпрокуратуры РА.
Напомним, вчера Никол Пашинян с тайным визитом посетил Сюник, а сегодня в ряде общин, в частности, в Агараке, Мегри и Капане провел встречи, однако его встретили руганью, свистом и возгласами “турок”. Жители Сюника не знают, почему Пашинян прибыл в область, тем более тайно. Что касается Каджарана, то Пашинян не смог туда вообще въехать, так как жители перекрыли основную дорогу.
Отметим, что в данный момент лиц, подвергнутых приводу, нет, однако в прессе уже появилась информация о том, сегодня ночью в Мегри ожидаются новые задержания. В частности,  будут задержаны лица, который нецензурно выражались в адрес Пашиняна, перекрывали дороги, поднимали свой голос протест, а  в вопросе организации акций в провластных СМИ уже муссируется имя мэра Мегри.