Սերժ Սարգսյանը հանդիպել է ՌԴ դեսպանի հետ, անդրադարձ է եղել ռազմագերիների ու պահվող անձանց վերադարձի ուղղությամբ լրացուցիչ միջոցառումներին 04/12/2021   20:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության (ՀՀԿ) ղեկավար, ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հետ։ Այսպիսի գրառմամբ է հանդես եկել ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը։
«Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգության հարցերը, հայ-ռուսական երկկողմ փոխգործակցության հեռանկարները, ինչպես նաև դիտարկվել է Լեռնային Ղարաբաղում ընթացած վերջին պատերազմի հետևանքների հետ կապված հարցերի լայն շրջանակ, այդ թվում` Հայաստան ռազմագերիների ու պահվող անձանց վերադարձի ուղղությամբ լրացուցիչ միջոցառումների և զոհված զինծառայողների մարմինների որոնումների վերաբերյալ։
Նախագահ Սարգսյանը անդրադարձել է նաև ներքաղաքական իրավիճակի հետ կապված հարցերին»,-գրել է նա։
20:12 12/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետն ընդունել է Իրանի դեսպանին. քննարկվել են տարածաշրջանային խնդիրներ
18:49 12/04/2021  |  Քաղաքական«Նիկոլ Փաշինյանը կանհետանա մինչև ընտրությունները». Միհրդատ Մադաթյան
15:24 12/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱպրիլյան հանձնաժողովը պետք է դառնար գործիք ` Նիկոլի քաղաքական հետապնդումների շրջանակներում. Արմեն Աշոտյան
15:13 12/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵս առաջարկում եմ «Մեկ պատգամավոր, մեկ ռազմագերի» պրոյեկտը. ՀՀԿ փոխնախագահ
14:51 12/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵթե Հայաստանը տեղափոխվի նախընտրական փուլ, վստահ եմ, որ Ալիևը գերիներ կվերադարձնի Հայաստան՝ Փաշինյանին աջակցելու համար. Աշոտյան
10:16 11/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵԽ-ում ապրիլի 12-ին տեղի կունենա հատուկ քննարկում Ադրբեջանից հայ գերիների անհապաղ վերադարձի հարցերով. ՄԻՊ
14:16 10/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանում ՌԴ դեսպանն այցելել է Բյուրականի աստղադիտարան
22:24 09/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԻշխանությունների հիմնական նպատակը Հայաստանում հակառուսական ալիք բարձրացնելն էր. Շաքարյանց

Серж Саргсян обсудил с послом России дополнительные меры по возвращению в Армению военнопленных и удерживаемых лиц 04/13/2021 00:11 | Лента новостей
Руководитель Республиканской партии Армении, третий президент страны Серж Саргсян 12 апреля встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Российской Федерации в Республике Армения Сергеем Копыркиным. Об этом сообщил заместитель председателя РПА Армен Ашотян.
“В ходе встречи были обсуждены вопросы региональной безопасности, перспективы армяно-российского двустороннего взаимодействия, а также рассмотрен широкий круг вопросов, связанных с последствиями последней войны в Нагорном Карабахе, в том числе необходимость дополнительных мер по возвращению в Армению военнопленных и удерживаемых лиц, поиску тел погибших военнослужащих. Президент Саргсян коснулся также вопросов внутриполитической обстановки”, - написал Ашотян на своей странице в Facebook.