Մերկելը համավարակի երրորդ ալիքը համարել է ամենադաժանը 04/12/2021   17:45  |  Միջազգային լրահոս
Գերմանիայում կորոնավիրուսով վարակակիրների թիվը շարունակում է աճել։ Համավարակի երրորդ ալիքը դարձել է ամենադաժանը։ Այս մասին հայտարարել է Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը, հայտնում է Ռիա Նովոստին։
«Սահմանափակումների պատճառով մեծապես տուժում է ծառայությունների ոլորտը։ Հետագա տնտեսական զարգացումը կախված է նրանից, թե որքան արագ կկարողանանք վերահսկել համաճարակի տարածումը։ Այժմ վարակի մակարդակը շատ բարձր է, վերակենդանացման բաժանմունքներում զբաղեցրած տեղերի թիվն աճում է, և մենք պետք է ասենք, որ այս երրորդ ալիքը մեզ համար ամենադաժանն է»,-նշել է Մերկելը։
Նա հավելել է, որ պատվաստումը շարունակում է կորոնավիրուսի դեմ պայքարում մնալ «հիմնական զենքը»։
Մեկ օրվա ընթացքում Գերմանիայում կորոնավիրուսով վարակակիրների թիվն ավելացել է 13 245-ով՝ գերազանցելով 3 միլիոնը։ Կարանտինը երկարաձգվել էմինչև ապրիլի 18։
21:28 11/04/2021  |  Միջազգային լրահոսԱշխարհում մեկ օրում կորոնավիրուսով ավելի քան 646 հազար վարակվածների են հայտնաբերել
13:20 11/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄահացել է Արման Նավասարդյանը
12:37 11/04/2021  |  Միջազգային լրահոսՉեխիայում կորոնավիրուսի պատճառով արտակարգ դրության ռեժիմի գործողությունը ավարտվում է
12:14 11/04/2021  |  Միջազգային լրահոսՌուսաստանում մեկ օրում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը հասել է 8 702-ի

Ангела Меркель назвала третью волну пандемии в Германии самой жесткой 04/12/2021 18:16 | Коронавирус
Число больных коронавирусной инфекцией в Германии продолжает расти, третья волна пандемии стала самой жесткой, заявила канцлер Ангела Меркель. Ее слова приводит РИА Новости.
"Немецкая промышленность, можно сказать, разделилась: индустрия в этот кризис ведет себя очень уверенно, сектор услуг сильно страдает из-за ограничений. Дальнейшее экономическое развитие зависит от того, как скоро мы сможем взять распространение пандемии под контроль. Конечно, сейчас уровень зараженности слишком высок, растет количество занятых мест в палатах интенсивной терапии в больницах, и мы должны сказать, что эта третья волна для нас стала наиболее жесткой", - сказала Меркель, выступая на открытии международной промышленной выставки в Ганновере.
Она добавила, что вакцинация остается "главным оружием" в борьбе с пандемией, а тестирование "помогает нам навести мосты" навстречу нормализации.
Число случаев заражения коронавирусом в Германии возросло за сутки на 13 245 и превысило отметку в три миллиона, скончались 99 человек, сообщил в понедельник институт Роберта Коха, который входит в структуру минздрава ФРГ и ведет статистику заболеваемости COVID-19. Сейчас в стране говорят о третьей волне коронавируса, карантинные меры продлены до 18 апреля.