Անհետ կորած և գերեվարված զինծառայողների ծնողները հանդիպում են ԳՇ պետի հետ 04/09/2021   17:38  |  ԼՐԱՀՈՍ
Անհետ կորած և գերեվարված զինծառայողների ծնողներն այս պահին Պն-ում հանդիպում են ԳՇ պետ Արտակ Դավթյանի հետ: Երկարատև բանակցություններից հետո ՊՆ պաշտոնյաները համաձայնել են հանդիպել անհետ կորած և գերեվարված զինածառայողների 50 ծնողների հետ, որոնք այս պահին գտնվում են ՊՆ-ում:
Նշենք, որ ծնողները դեռ երեկվանից փակել են ՊՆ-ի բոլոր մուտքերն ու ելքերը՝ նշելով, որ ամիսներ շարունակ խաբել են իրենց, գործուն քայլեր չեն ձեռնարկել իրենց զավակներին հայտնաբերելու, հայրենիք վերադարձնելու համար։
Իրավիճակը բավականին լարված է, տարածքում է նաև ՀՀ ոստիկանապետ Վահե Ղազարյանը, որը ևս փորձում էր բանակցել ծնողների հետ: Ավելին՝ ՊՆ շենքում գտնվող աշխատակիցների մի մասն արդեն տարհանվել է՝ ռազմական ուղղաթիռներով:
17:17 09/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանում պահվող հայ գերիների անհապաղ վերադարձի հարցով ՄԻՊ-ը դիմել է ԵԽ-ի Նախարարների կոմիտե
16:02 09/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԹող Քելբաջարը չտային, թող գերիներին հետ ուզեին, ինչն էր խանգարում. գերեվարված զինվորի հայր

Родители пропавших без вести военных и пленных в эти минуты встречаются с начальником Генштаба ВС Армении 04/09/2021   18:11  |  Лента новостей
Родители без вести пропавших солдат и военнопленных в эти минуты встречаются с начальником Генштаба Вооруженных сил Армении Артаком Давтяном.  Встреча проходит в здании Минобороны. После долгих переговоров чиновники Минобороны согласились встретиться с 50 родителями, которые в данный момент находятся в МО.
Отметим, что родители со вчерашнего дня перекрыли все подступы к зданию Минобороны. Они заявили, что  их на протяжении месяцев обманывали. По их словам, не были предприняты действенные шаги по поиску и возвращению их детей на родину.
Ситуация у ведомства довольно напряженная. На месте событий находится также начальник Полиции Армении Ваге Казарян, который ранее пытался провести переговоры с родителями.
Более того, часть сотрудников, которая находилась в здании МО, была эвакуирована на военном вертолете.