Թող Քելբաջարը չտային, թող գերիներին հետ ուզեին, ինչն էր խանգարում. գերեվարված զինվորի հայր 04/09/2021   16:02  |  ԼՐԱՀՈՍ
Թող Քելբաջարը չտային, թող գերիներին հետ ուզեին, ինչն էր խանգարում իրենց,- ՊՆ-ի մոտ հայտարարել է գերեվարված զինվորի ծնողներից մեկը։
Նա իր որդուց տեղեկություն չունի 2020 թվականի հոկտեմբերից, սակայն զանգեր է ստացել Ադրբեջանից, որ որդին այնտեղ է։ Ծնողը պատմեց, որ որդին ժամկետային զինծառայող էր, ընդամենը մեկ ամսվա զինվոր։ «Իմ միակ տղան է, 1-1,5 ամսվա զինվորին հանել են դիրքեր, որևէ մեկը պատասխան չի տալիս»,- ասաց հայրը։
Նա հայտարարել է, որ պահանջում են հանդիպում ՊՆ ղեկավարության հետ, որպեսզի իրենց բոլորին ընդունեն, մինչդեռ ՊՆ-ն առաջարկել է հանդիպում փոքր խմբերի հետ։
Ըստ նրա՝ 50—60 ծնող են. «Այս հսկայական շենքում տեղ չկա՞, որ բոլոր ծնողներին ընդունեն»:
«Մեր պահանջը մնում է նույնը, մնալու ենք էստեղ: Չունենք տուն գնալու, գնանք ի՞նչ անենք»,- հայտարարել է գերեվարված ժամկետային զինծառայողի հայրը։

Зачем было отдавать Карвачар, пусть потребовали бы пленных - отец военнопленного 04/09/2021   17:00  |  Лента новостей
"Зачем было отдавать Кельбаджар(Карвачар)?Пусть потребовали бы пленных. Что им мешало?" - заявил отец одного военнопленных в ходе акции у здания министерства обороны Армении.
У него нет вестей от сына с октября 2020 года, однако ему звонили из Азербайджана и сообщили, что сын у них. Мужчина рассказал, что его сын – солдат срочной службы, служил в армии всего месяц, когда началась война. “Это мой единственный сын. Солдата, служившего месяц-полтора, вывели на передовую. Никто за это не отвечает”, - сказал отец.
Он сообщил, что требует встречи с руководством Минобороны и чтобы в ведомстве приняли всех родителей. Между тем Минобороны предложило встречу с небольшой группой.
По его словам, родителей 50-60 человек. “В этом громадном здании нет места, чтобы принять всех родителей”, - сказал он.
“Наше требование неизменно: мы останемся здесь. Зачем нам идти домой, что нам там делать?”- заявил отец военнопленного.