Գերիներին վերադարձնելու պայմանավորվածություն չի եղել. Հանրությանը թյուրիմացության մեջ են գցել. Մուրադովը հերքում է ՀՀ իշխանությունների հայտարարությունները 04/09/2021   14:20  |  ԼՐԱՀՈՍ
Գերիներին Հայաստան վերադարձնելու պայմանավորվածություն չի եղել։ Այս մասին «Հրապարակ»-ի հարցին ի պատասխան հայտարարել է Արցախում ռուսական խաղաղապահ զորքերի հրամանատար Ռուստամ Մուրադովը։
Հարցին՝ ինչու՞ երեկ ռազմագերիները Հայաստան չվերադարձան, Մուրադովն ասաց. «Կեղծ սադրանք էր, նրանցից հարցրեք։ Պաշտոնյաները հանրությանը թյուրիմացության մեջ են գցել»,-ասաց Մուրադովը։
Հարցին՝ երեկ գերիներին վերադարձնելու պայմանավորվածություն չի՞ եղել, Մուրադովն ասաց. «Ոչ, դա սովորական այց էր»։
Նշենք, որ ԱԺ «Իմ քայլ»-ի պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանն ավելի վաղ լրագրողների հետ զրույցի ժամանակ հայտարարել էր, որ Ռուստամ Մուրադովը գնացել էր, որ գերիներին Հայաստան ուղեկցեր. «Ինչ-որ խոչընդոտ եղավ, որի պատճառը դեռ չեմ կարող հնչեցնել»,-նշել էր պատգամավորը։

Генерал Мурадов назвал ложью и провокацией появившиеся накануне сообщения о возвращении пленных 04/09/2021   14:59  |  Лента новостей
Вчера не планировался возврат пленных, заявил командующий миротворческим контингентом в Арцахе генерал-лейтенант Рустам Мурадов корреспонденту Hraparak.am.
Журналист поинтересовалась, почему должностные лица Армении вчера заявляли, что прибудут пленные.
”Ложь и провокация. Спросите у них. Они вводят в заблуждение население”, - сказал он в ответ.
На уточняющий вопрос, планировалось ли такое, Мурадов ответил: Не было. Это был обычный,  простой рабочий визит”.
Отметим, что депутат от правящей парламентской фракции “Мой шаг” Андраник Кочарян в беседе с журналистами заявил, что Рустам Мурадов отправился сопровождать пленных в Армению. “Однако возникло препятствие, которое я пока озвучить не могу”, - сказал Андраник Кочарян.