Անհետ կորած զինծառայողների որոնումներն այսօր շարունակվում է Զանգելանի ուղղությամբ 04/09/2021   13:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ռազմական գործողությունների ընթացքում զոհված և անհետ կորած համարվող զինծառայողների աճյունների որոնումներն այսօր փրկարարական մեկ ջոկատով շարունակվում է Կովսականի (Զանգելան) ուղղությամբ: Այս մասին գրում է Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը:
Նշենք, որ 2020 թվականի նոյեմբերի 13-ից առ այսօր, Արցախի վերահսկողությունից դուրս գտնվող տարածքներում  փրկարար ջոկատների կողմից իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերված կամ Ադրբեջանի կողմից փոխանցված աճյունների ընդհանուր թիվը 1539 է:

Поиски без вести пропавших военнослужащих продолжатся в Ковкасане - Госслужба по ЧС Арцах 04/09/2021 13:35 | Азербайджанская военная агрессия-2020
Поиски останков погибших и пропавших без вести в ходе боевых действий военнослужащих продолжаются сегодня на Ковсаканском направлении (Зангелан). Об этом сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям МВД Арцаха.
Сообщается, что поиски ведет один спасательный отряд.
Всего за время проведения поисковых операций, с 13 ноября 2020 года по сегодняшний день, были обнаружены или переданы азербайджанской стороной тела и останки 1539 человек.