Այստեղ մնալու ենք այնքան, մինչև մեր երեխաների հարցը չլուծվի. Անհետ կորած զինծառայողների հարազատները փակել են ՊՆ մուտքերը 04/08/2021   11:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
Անհետ կորած զինծառայողների հարազատները կրկին Պաշտպանության նախարարության մոտ են՝ փակ են պահում ՊՆ մուտքերը ու նշում՝ այս անգամ պայքարը երկարաժամկետ է։
Անհետ կորած զինծառայողի հարազատ Արսեն Ղուկասյանը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում տեղեկացրեց, որ երկար ժամանակ լռությունից հետո այսօր նորից գործողութունների են դիմելու։ Նախորդ անգամ, երբ հարազատները փակել էին ՊՆ մուտքերը, նախարարը խոստումներ էր տվել, իսկ մեկ ամիս անց դրանք չեն իրագործվել, հարցերն առ այսօր չեն լուծվել, ուստի ստիպված են նորից ՊՆ-ի մոտ հավաքվել։ Ղուկասանը կոչ արեց, որ հնարավորության դեպքում մյուս զինծառայողների հարազատներն իրենց միանան։
«Դեռ մեզ ոչ ոք չի մոտեցել, որոնք մեր դարդն ու վիշտը կիսում են՝ միացեք մեզ։ Սա արդեն լինելու է երկարաժամկետ։ Այստեղ ենք մնալու այնքան, մինչև մեր երեխեքի հարցը չլուծվի»,– ասաց Արսեն Ղուկասյանը և տեղեկացրեց, որ ՊՆ բոլոր մուտքերը փակ են։
13:36 25/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵս իմ եղբոր արյունը չեմ կարող ծախել. Ղուկասյան
16:36 12/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱստված տա՝ մեր հանդիպումն արդյունք ունենա, 30 գերի հետ վերադառնա. Արսեն Ղուկասյան
15:18 17/02/2021  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Հայկական կողմին փոխանցված 106 աճյուններից 11-ի հետ փաստաթղթեր են եղել. Արսեն Ղուկասյան
14:57 12/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱնհետ կորած զինծառայողների հարազատների մեքենաները տուգանային հրապարակ են տարվել
11:00 10/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՏանելը լավ է, բերելը զո՞ռ է. տանելուց ավտոբուսներով հազարավոր զինվորների եք տարել, բերելուց հինգ-հինգով եք բերում. անհետ կորած զինվորի հորեղբայր

Родственники без вести пропавших военнослужащих перекрыли подступы к зданию Минобороны Армении 04/08/2021   12:26  |  Лента новостей
Родственники без вести пропавших военнослужащих вновь собрались у здания министерства обороны Армении. Они перекрыли подступы к зданию оборонного ведомства. По словам собравшихся, на сей раз они настроены на длительную борьбу.
Родственник одного из  пропавших без вести военнослужащих Арсен Гукасян в прямом эфире со своей страницы в Facebook сообщил, что после длительного молчания они сегодня снова прибегнут к действиям. В предыдущий раз, когда родственники перекрыли подъезды к зданию МО, министр дал им обещания. Прошел месяц, однако они не выполнены, вопросы до сих пор не решены, поэтому они вынуждены вновь собраться у здания Минобороны. Гукасян призвал родственников и других военнослужащих присоединиться к ним при возможности.
"Пока к нам никто не вышел. Те, кто разделяет наше горе и скорбь, присоединяйтесь к нам. Это борьба будет долгосрочной. Мы останемся тут до тех пор, пока вопрос наших детей не решится", - сказал Арсен Гукасян. Он сообщил, что все подъезды к зданию Минобороны перекрыты.