Կուզեմ խորհրդարանում ներկայացված լինեն Խաչատուր Սուքիասյանը, Արամ Սարգսյանը, ՔՈ-ն, ՀԱԿ-ը և նույնիսկ ՀՅԴ-ն. Ալեն Սիմոնյան 03/31/2021   16:41  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ուրախ կլինեմ, եթե Խաչատուր Սուքիասյանը և իր նման մարդիկ, որոնք պատմություն ունեն, մասնակցեն ընտրություններին: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասել է ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանը:
«Կան մարդիկ, որոնք լավ կլինի, որ լինեն ԱԺ-ում եւ ներկայացնեն այդ խավի շահերը: Օրինակ, ես ուզում եմ, որ Արամ Զավենի Սարգսյանը անպայման ԱԺ-ում ներկայացված լինի, էլի շատ ուժեր, օրինակ ՔՈ կուսակցությունը, ՀԱԿ-ը կուզենամ մասնակցի պարտադիր և ներկայացված լինի: Նույնիսկ ՀՅԴ-ն կուզենամ, որ ներկայացված լինի ԱԺ-ում»:
Անդրադառնալով ՍԴ-ի ՀՀ ՔՕ 300.1-րդ հոդվածը հակասահմանադրական ճանաչելու որոշմանը, ԱԺ փոխնախագահն ընդգծեց, որ այն չի հակասում հայտարարությանը, որ մարտի 1-ի գործը բացահայտված է.
«ՍԴ-ն չի ասել, որ մարտի 1-ի գործը բացահայտված չէ, ՍԴ-ն ասում է, որ այն հոդվածը, որը մեղսագրվում է, դա հակասահմանադրական է»,-ասաց Սիմոնյանը:
ԱԺ փոխնախագահը վստահեցնում է, որ Մարտի 1-ի մեղավորին այդքան էլ դժվար չէ գտնել.
«Կարող եք դուրս գալ փողոց, հարցնել մարդկանց և մարդիկ ամենազնիվ ձևով կպատասխանեն»,-ասաց Ալեն Սիմոնյանը:
Վերջինս նաև անդրադարձավ իմքայլական պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանի այն հայտարարությանը, որը մեկ օր առաջ պատգամավորը հնչեցրել էր «Փաստինֆո»-ի եթերում, թե՝ մեզ ի՞նչ կտա Թուրքիայի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչումը, Ալեն Սիմոնյանը նշեց, որ դա Հովիկ Աղազարյանի անձնական կարծիքն է.
«Դրա վերաբերյալ վերջնական մեկնաբանություն կարող եմ անել ամբողջական հարցազրույցը դիտելուց հետո»,-ասաց Սիմոնյանը:
20:04 25/03/2021  |  ՔաղաքականՍա ուղղակի զսպաշապիկ է բոլորի բերանին, մահակ՝ լրատվամիջոցների դեմ. Զոհրաբյան
21:59 24/03/2021  |  ՄեկնաբանությունԿոչ ենք անում միջազգային կազմակերպություններին դիրքորոշում արտահայտել Ալեն Սիմոնյանի անորակ նախագածի վերաբերյալ. Շուշան Դոյդոյան
13:41 19/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը լինելու է վարչապետի ժամանակավոր պաշտոնակատար. Ալեն Սիմոնյան
13:39 19/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԹե սադրանքները, թե լարված վիճակն իր ազդեցությունն ունենում է, բայց որևէ մեկն իրավունք չունի բռնություն գործադրել. Սիմոնյանը՝ լրագրողի նկատմամբ ԲՏԱ նախարարի գործադրված բռնության մասին
13:19 19/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՑանկալի է, որ ռեյտինգային ընտրակարգը չլինի. Ալեն Սիմոնյան
15:19 18/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱռաջին կուրսի իրավաբանը բարձր ձայնով կծիծաղի այդ դատավորի դեմքին. Խորհուրդ եմ տալիս բրոկերությամբ զբաղվի. Ալեն Սիմոնյանը՝ ՀՀ վարչական դատարանի դատավորի մասին
15:59 17/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ հանձնաժողովը դրական եզրակացություն տվեց զրպարտության և վիրավորանքի դեպքում տուգանքի չափը բարձրացնելու վերաբերյալ նախագծին
12:41 17/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵս չեմ համարում, որ «Լուսավոր Հայաստանը» կողմ է արտահերթ ընտրություններին.Ալեն Սիմոնյան

Хачатур Сукиасян, Арам Саркисян, АНК и даже АРФД: Ален Симонян рассказал, кого бы хотел видеть в будущем парламенте 03/31/2021   17:07  |  Досрочные парламентские выборы-2021
Я буду рад, если Хачатур Сукиасян и подобные ему люди с историей примут участие в выборах, заявил вице-спикер парламента Армении Ален Симонян в беседе с журналистами в среду.
“Есть люди, которым лучше оказаться в НС и представлять интересы определенного слоя общества. Например, я хочу, чтобы Арам Завенович Саркисян обязательно был представлен в НС. Еще много других сил. К примеру, я бы хотел, чтобы партия “Решение гражданина”, АНК приняли участие и были бы представлены в парламенте. Я бы даже хотел, чтобы АРФД был представлен в парламенте”, - сказал Симонян.
Комментируя решение КС о признании статьи 300.1 Уголовного кодекса РА антиконституционной, вице-спикер парламента подчеркнул, что оно не противоречит заявление о том, что дело о событиях 1 марта раскрыто.
“КС не говорил о том, что дело 1 марта не раскрыто. КС заявил инкриминируемая статья антиконституционна”, - отметил Симонян.
Вице-спикер НС заверяет, что виновных в событиях 1 марта не так уж и сложно найти.
“Можете выйти на улицу, расспросить людей, и они вам честно ответят”, - сказал Ален Симонян.
Он также прокомментировал недавнее высказывание депутата от парламентской фракции “Мой шаг” Овика Агазаряна в интервью “ФактИнфо”, который заявил: “Что нам даст признание Турцией Геноцида армян?”. Симонян отметил, это личное мнение Овика Агазаряна.
“С комментарием по этому поводу я могу выступить только после просмотра всего интервью”, - сказал Симонян.