Մարտակերտում գյուղատնտեսական աշխատանքների ժամանակ ականի պայթյուն է եղել 03/29/2021   13:38  |  Արտակարգ պատահարներ
Մարտակերտում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարելու ժամանակ տրակտորով ականի վրա պայթել է մեկ քաղաքացի: Շարքից դուրս է եկել գյուղտեխնիկան:
ԱԻՊԾ-ից հայտնում են, որ բարեբախտաբար, նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում:
Ըստ աղբյուրի, յոթօրյա ժամանակահատվածում հայտնաբերվել է  96 հատ հրթիռակասետային ռումբ, հրետանու 168 արկ, 10 հատ նռնականետի նռնակ, հակահետևակային 1 ական, փոքր տրամաչափի 1800 հատ փամփուշտ, 228 հատ թնդանոթի պայթուցիչներ, 16 հատ ձեռքի նռնակ:
Ծառայության տվյալների համաձայն, մարտի 22-ից 28-ն ընկած ժամանակահատվածում ԱԻ պետական ծառայության ճգնաժամային կառավարման կենտրոնում գրանցվել է 728 հաղորդում: Նախորդ շաբաթվա համեմատ զանգերի թիվը նվազել է 211-ով:
Անցած շաբաթվա ընթացքում նվազել են նաև հրդեհի դեպքերը: Գրանցվել է 8 հաղորդում, որից մեկն օժանդակ շինությունում, երեքն աղբանոցներում և աղբակույտերում, 4-ը՝ չոր խոտատարածքներում:
14:17 21/03/2021  |  Միջազգային լրահոսԻրանի հարավ-արեւելքում պայթյուն է որոտացել. կան տուժածներ
10:10 12/02/2021  |  Միջազգային լրահոսՎլադիկավկազում հզոր պայթյուն է տեղի ունեցել
19:30 20/01/2021  |  Միջազգային լրահոսՄադրիդում պայթյունի հետեւանքով մարդիկ են զոհվել
18:36 20/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀզոր պայթյուն Մադրիդում
16:13 19/01/2021  |  Արտակարգ պատահարներԱկանի պայթյունից տուժած փրկարարներ Արտյոմ Շահնազարյանը և Արամ Նավասարդյանը Կապանի հիվանդանոցում են. Նրանցից մեկի վիճակը ծանր է
15:17 19/01/2021  |  Արտակարգ պատահարներՍյունիքում դիերի որոնողական աշխատանքների ժամանակ պայթյուն է տեղի ունեցել․ 2 փրկարար վնասվածք է ստացել
15:25 30/10/2020  |  Արտակարգ պատահարներՍպիտակի բժշկական կենտրոնում տեղի է ունեցել պայթյուն. Ալինա Նիկողոսյան

Мина взорвалась во время проведения сельскохозяйственных работ в Мартакерте 03/29/2021   14:41  |  Чрезвычайное просшествие
Чрезвычайное происшествие произошло  в городе Мартакерте. Как сообщает Государственная служба по чрезвычайным случаям МВД Арцаха, гражданин при проведении сельскохозяйственных работ на тракторе в городе Мартакерте подорвался на мине.
"Сельскохозяйственная техника вышла из строя. К счастью, его жизни ничего не угрожает", - говорится в сообщении.
Согласно источнику, за семидневный период было обнаружено 96 кассетных бомб, 168 артиллерийских снарядов, 10 снарядов гранатомета, 1 противопехотная мина, 1800 патронов малого калибра, 228 взрывчатых веществ и 16 ручных гранат.
По данным службы, с 22 по 28 марта 2021 года в центре кризисного управления ГСЧС зарегистрировано 728 сообщений. По сравнению с предыдущей неделей количество звонков уменьшилось на 211. Количество пожаров за последнюю неделю уменьшилось. Было зарегистрировано 8 сообщений, одно из которых во вспомогательном здании, три – в мусорных баках и на свалках, 4 - на территориях с сухим травянистым покрытием.