Զոհված զինծառայողների աճյունների որոնողական աշխատանքներն այսօր դադարեցվել են եղանակային անբարենպաստ պայմանների պատճառով.ԱԻՊԾ 03/15/2021   11:13  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
ԱՀ Ներքին գործերի նախարարության ԱԻ պետական ծառայությունն իրազեկում է, որ Արցախի վերահսկողությունից դուրս գտնվող տարածքներում զոհված զինծառայողների աճյունների որոնողական աշխատանքներն այսօր ևս դադարեցվել են եղանակային անբարենպաստ պայմանների պատճառով:
Նշենք, որ որոնումներն այսօր նախատեսված է եղել Մարտունու շրջանում, Վարանդայի (Ֆիզուլի) և Ջրականի (Ջեբրայիլ) ուղղություններում:
Եթե ձյան տեսքով տեղումներ չլինեն ու բավարար տեսանելիություն լինի՝ աշխատանքները կվերսկսվեն վաղը:
Զինադադարից հետո մինչ այսօր հայտնաբերված աճյունների ընդհանուր թիվը 1499 է, որից 23-ը նախնական տվյալներով քաղաքացիական անձինք են:

Поиски останков погибших вновь приостановлены из-за непогоды – ГСЧС Арцаха 03/15/2021   11:28  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Поиски тел погибших на находящихся вне контроля Арцаха территориях сегодня также приостановлены из-за неблагоприятных погодных условий. Об этом сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям МВД Республики Арцаха.
Поисковые работы планировалось провести в Мартунинском районе, а также в направлениях Варанды (Физули) и Джракана (Джебраил).
В Госслужбе по ЧС Арцаха отметили, что поиски могут возобновиться 16 марта при отсутствии осадков в виде снега и наличии достаточной видимости.
С момента перемирия по сей день обнаружены тела и останки 1499 человек. Из них 23 человека, по предварительным данным,  - гражданские лица.