Տիրան Խաչատրյանը Սահմանադրության և օրենքների բազմաթիվ խախտումներով է ազատվել պաշտոնից. հայտարարություն 03/10/2021   15:48  |  Մեկնաբանություն
Տիրան Խաչատրյանը Սահմանադրության ու օրենքների բազմաթիվ ու կոպիտ խախտումներով է ազատվել զբաղեցրած պաշտոնից: Նման հայտարարությամբ է հանդես եկել TK & Partners իրավաբանական ընկերությունը։
«Հայտնում ենք, որ TK & Partners իրավաբանական ընկերությունը ստանձնել է Հայաստանի ազգային հերոս, գեներալ - լեյտենանտ Տիրան Խաչատրյանի շահերի պաշտպանությունը: Իրավական խնդիրների մանրակրկիտ ուսումնասիրման արդյունքում համոզվել ենք, որ հայոց բանակի բարձրաստիճան սպան Սահմանադրության ու օրենքների բազմաթիվ ու կոպիտ խախտումներով է ազատվել զբաղեցրած պաշտոնից:
Վարչական դատարանն այսօր մեր հայցադիմումը վարույթ է ընդունել ու նախնական դատական նիստի օր նշանակել ապրիլի 29-ին ժամը 11-ին: Հայտնում ենք նաև, որ Վարչական դատավարության օրենսգրքի 83-րդ հոդվածի համաձայն դատարանի կողմից հայցի վարույթ ընդունելը կասեցնում է վիճարկվող վարչական ակտի կատարումը (ՀՀ նախագահի հրամանագիրը) մինչև այդ գործով գործն ըստ էության լուծող դատական ակտի օրինական ուժի մեջ մտնելը: Օրենքի շրջանակներում անելու ենք ամեն ինչ, որ խնդրո առարկա ազատման հրամանագիրը դատական կարգով անվավեր ճանաչվի»,- նշված է հայտարարությունում:
11:04 25/02/2021  |  ՄեկնաբանությունՏիրան Խաչատյանը չքծնեց Նիկոլին, չփորձեց «չգմփացող» Իսկանդերի հետ կապված «հիմնավորել» Նիկոլի անհիմնավորելի մտքերը.Նաիրա Զոհրաբյան
10:43 25/02/2021  |  ՄեկնաբանությունԱռայժմ շան պես վախենում է բանակի քայլերից. Հենց ամրապնդվեց, բոլոր գեներալներին ու սպաներին դատելու է. Էդգար Ղազարյան
23:58 24/02/2021  |  ՄեկնաբանությունԱփսոս էր գեներալը, ի սկզբանե Փաշինյանի գծած խաղի մեջ չպետք է մտներ. Տիգրան Աբրահամյանը Տիրան Խաչատրյանի մասին

Тиран Хачатрян был уволен с многочисленными нарушениями законов и Конституции - заявление 03/11/2021 00:14 | Лента новостей
Национальный герой Армении генерал-лейтенант Тиран Хачатрян был освобожден от занимаемой должности с многочисленными и грубыми нарушениями законов и Конституции. С таким заявлением выступила юридическая компания "TK & Partners".
“Информируем, что юридическая компания "TK & Partners" взяла на себя защиту интересов национального героя Армении генерал-лейтенанта Тирана Хачатряна. В результате детального изучения правовых проблем мы убедились в том, что офицер Армянской армии был освобожден от занимаемой должности с многочисленными и грубыми нарушениями Конституции и законов”, - говорится в сообщении.
В компании сообщили, что Административный суд 10 марта принял иск к производству. Заседание суда назначено на 11:00 29 апреля.
"Согласно статье 83 Кодекса административного судопроизводства, принятие иска к производству приостанавливает выполнение оспариваемого административного акта, то есть указа президента Армении - до вступления разрешаемого по существу судебного акта по данному делу в законную силу. В рамках закона будет предпринято все, чтобы указ об освобождении был признан в судебном порядке недействительным”, - отмечается в сообщении.