ԱԳՆ խոսնակն անդրադարձել է ՀՀ-ում UNICEF-ի ներկայացուցչի պաշտոնավարումը դադարեցնելու որոշմանը 03/09/2021 10:12 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը «Արմենպրես»-ի խնդրանքով մեկնաբանել է ՀՀ կառավարության՝ Քլարկ-Հաթթինգի պաշտոնավարումը որպես Հայաստանի Հանրապետությունում UNICEF-ի ներկայացուցիչ դադարեցնելու մասին որոշումը:
«Հայկական կողմի համար խնդրահարույց է եղել ՀՀ-ում UNICEF ներկայացուցիչ Մարին Քլարկ-Հաթթինգի իր մանդատի իրականացման գործում թերացումները և ոչ համագործակցային աշխատելաոճը, ուստի ՀՀ կառավարության կողմից որոշում է կայացվել դադարեցնել Քլարկ-Հաթթինգի պաշտոնավարումը որպես Հայաստանի Հանրապետությունում UNICEF ներկայացուցիչ: Որոշման մասին ՄԱԿ-ի Մշտական Համակարգողը ու UNICEF-ի ներկայացուցիչները տեղեկացվել են»,-նշել է Աննա Նաղդալյանը:

В МИД прокомментировали решение о прекращении полномочий представителя UNICEF в Армении 03/09/2021   10:28  |  Лента новостей
Пресс-секретарь Министерства иностранных дел Армении Анна Нагдалян по просьбе “Арменпресс” прокомментировало решение правительства РА о прекращении полномочий представителя UNICEF Мариан Кларк-Хаттинг в Республике Армении.
“Недостатки при реализации представителя UNICEF Марин Кларк-Хаттинг своего мандата и неконструктивный стиль работы оказались проблематичными для армянской стороны, поэтому правительство РА приняло решение прекратить полномочия Кларк-Хаттинг в качестве представителя UNICEF в Республике Армения. Постоянный координатор ООН и представители UNICEF проинформированы об этом решении", - отметила Анна Нагдалян.