Մայրաքաղաքի զարգացման ծրագրերի ծավալները նախապատերազմյան շրջանի համեմատ ընդհանուր առմամբ չեն նվազելու. Արայիկ Հարությունյան 03/08/2021   14:57  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մարտի 5-ին այցելել է Ստեփանակերտի քաղաքապետարան և հանդիպել աշխատակազմի պատասխանատուների հետ:
Երկրի ղեկավարը նախ իր գոհունակությունն է հայտնել քաղաքապետ Դավիթ Սարգսյանին և աշխատակազմի մյուս պատասխանատուներին ինչպես պատերազմի օրերին, այնպես էլ դրանից հետո ցուցաբերած նվիրվածության և քաղաքացիական պատասխանատվության բարձր աստիճանի համար, ապա անդրադարձել ստեղծված իրավիճակին և դրան նախորդած ու հաջորդած գործընթացներին:
Արայիկ Հարությունյանն ընդգծել է, որ Պաշտպանության բանակի և ռուս խաղաղապահ զորակազմի անվտանգային երաշխիքներով Արցախը պահպանում և պահպանելու է դե ֆակտո անկախությունը և շարունակելու է ջանքերը անկախության միջազգային ճանաչման ուղղությամբ՝ միևնույն ժամանակ պատրաստ լինելով հակամարտության կարգավորմանը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ձևաչափով:
Հանրապետության նախագահն անդրադարձել է նաև մայրաքաղաքի զարգացման ծրագրերին, նշել, որ դրանց ծավալները նախապատերազմյան շրջանի համեմատ ընդհանուր առմամբ չեն նվազելու: Ավելացվելու են ինչպես բնակարանային շինարարության ծավալները, այնպես էլ քաղաքի բարեկարգման և նոր ենթակառուցվածքների ստեղծման աշխատանքները:
Հանդիպման ընթացքում Նախագահը նաև պատասխանել է ներկաներին հետաքրքրող հարցերին:
20:12 07/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԹշնամին բանակցություններում ուզում էր Կարմիր շուկան, չտվեցինք․ Արցախի նախագահի խոստովանությունը
16:36 05/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀետաքրքիր զուգադիպությամբ այդ օրը ծնվել են նաև Սամվել Բաբայանը և Վիտալի Բալասանյանը․ Ա․ Հարությունյանի ուղերձը
14:47 26/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԳեւորգ Արշակյանը « Մարտական խաչ»1-ին աստիճանի շքանշանակիր է
13:22 26/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրայիկ Հարությունյանը միջնորդի դեր է կատարում բանակի ու վարչապետի միջև, իսկ արդյոք ունի այդքան հեղինակություն. Խոսնակի մեկնաբանությունը
08:46 26/02/2021  |  ՄամուլԱրայիկ Հարությունյանը խոստացել է, բայց արցախցիները հրաժարվել են Փաշինյանին աջակցելուց․ «Իրավունք»
21:21 25/02/2021ԱԱԾ տնօրենը փորձում է ճնշում գործադրել Օնիկ Գասպարյանի նկատմամբ
12:44 25/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրայիկ Հարությունյանը պատրաստվում է միջնորդ դառնալ
13:02 23/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Արայիկ Հարությունյանն ԱԱԾ աշխատակազմին է ներկայացրել Աշոտ Հակոբջանյանին

Президент Арцаха: объемы программ развития столицы не уменьшатся по сравнению с довоенным периодом 03/08/2021   15:03  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 5 марта посетил мэрию Степанакерта и встретился с ответственными сотрудниками администрации. Об этом сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Глава государства поблагодарил мэра Давида Саркисяна и других сотрудников администрации за преданность и высокую гражданскую ответственность, проявленные в дни войны и после нее, а затем коснулся создавшейся ситуации, предваряющих ей и последующих процессов.
Араик Арутюнян подчеркнул, что гарантии безопасности, предоставляемые Армией обороны и российским миротворческим контингентом, обеспечивают и обеспечат Арцаху де-факто независимость, и наша республика продолжит предпринимать усилия для международного признания независимости будучи готовой к урегулированию конфликта в формате Минской группы ОБСЕ.
Президент республики коснулся также программ развития столицы, отметив, что по сравнению с довоенным периодом их объемы не уменьшатся. Будут увеличены объемы жилищного строительства, работы по обустройству города и созданию новых инфраструктур.
В ходе встречи президент также ответил на вопросы, интересующие присутствующих.
11:31 24/02/2021  |  Лента новостейРоссийско-армянский центр гуманитарного реагирования направил в Арцах 50 тонн стройматериалов
10:25 24/02/2021  |  Лента новостейВ Арцахе продолжаются работы по поиску и обезвреживанию неразорвавшихся боеприпасов