Մեր պատմության ընթացքը ցույց է տվել, թե ինչքա՛ ն ուժեղ է հայ կինը՝ մեր վերածննդի խորհրդանիշը. ՀՀ նախագահ 03/08/2021   11:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի շնորհավորանքը Կանանց տոնի առթիվ.
Սիրելի՛ կանայք և աղջիկներ,
Շնորհավորում և բարեմաղթանքներս եմ հղում Կանանց տոնի առթիվ:
Մեր պատմության ընթացքը ցույց է տվել, թե ինչքա՛ ն ուժեղ է հայ կինը՝ մեր վերածննդի խորհրդանիշը:
Պատահական չէ, որ մեր արժեհամակարգում կնոջ հանդեպ վերաբերմունքը սիրո, հարգանքի ու մեծարանքի վրա հիմնված խոր արմատներ ունի: Իսկ ամենից առաջ կինն ընտանիքի և օջախի ջերմությունն ու ամրությունն է, ոգևորության ու ներշնչանքի աղբյուր:
Պետության և մեր ընտանիքների համար այս ծանր օրերին ամուր եղեք և շարունակեք ամրացնել երկրի ու ազգի ապագայի հիմքերը:
Դուք ազգապահպան առաքելություն ունեք, որը նվիրումով եք իրականացնում բոլոր ժամանակներում եւ բոլոր իրավիճակներում:
Առողջություն, խաղաղություն և ամենայն բարիք բոլորիդ, ձեր ընտանիքներին և օջախներին:
17:18 06/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀայրենիքի փրկության շարժումը երրորդ անգամ կհանդիպի ՀՀ նախագահի հետ
14:58 05/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՎիգեն Չիտերյանը պարգեւատրվել է «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 1-ին աստիճանի շքանշանով
13:30 05/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ նախագահի անունից ծաղիկներ են դրվել Վազգեն Սարգսյանի շիրիմին և նրա հիշատակը հավերժացնող հուշարձանին
14:27 03/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Հայրենիքի փրկության շարժման ղեկավարների հետ
17:28 02/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԻնչպես եւ ենթադրելի էր՝ Արմեն Սարգսյանը հերթական անգամ գործարքի գնաց իշխող ուժի հետ. Մելոյան

"Армянка - символ возрождения": президент Армении поздравил соотечественниц с 8 марта 03/08/2021   12:36  |  Лента новостей
Президент Армении Армен Саркисян поздравил женщин с Международным женским днем. Об этом  сообщает пресс-служба президента.
По словам Армена Саркисяна, история продемонстрировала, насколько сильна армянка, наш символ возрождения.
"Не случайно, что в нашей системе ценностей глубоко укоренились такие понятия, как любовь, уважение и почтение к женщине. В первую очередь женщина – это тепло и прочность семейного очага, источник вдохновения и воодушевления", - подчеркнул президент Армении.
Армен Саркисян в это непростое для государства и семьи время призвал соотечественниц и дальше укреплять основы будущего страны и нации.
Он отметил, что у женщин есть важная патриотическая миссия, которую они выполняют самоотверженно во все времена и в  любых ситуациях.