Ռազմական ոստիկանությունը սկսել է հետապնդել Օնիկ Գասպարյանին աջակցություն հայտնած Արցախի ՊԲ սպաներին 03/08/2021   15:46  |  ԼՐԱՀՈՍ
Mediaport-ի հավաստի աղբյուրների փոխանցմամբ՝ այսօր վաղ առավոտից Ռազմական ոստիկանություն են կանչվում ԳՇ պետին աջակցություն հայտնած սպաներն ու նրանց մերձավորները:
Սպառնալիքի տակ նրանցից պահանջում են հետ կանչել ստորագրությունները Օ. Գասպարյանին աջակցող հայտարարությունից և հրապարակավ հայտարարել, որ հրաժարվում են Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջից: ՌՈ պահանջը չկատարող սպաներից պահանջում են ազատման դիմում գրել:
Հիշեցնենք, որ Արցախի Պաշտպանության բանակի 124 սպա երեկ աջակցություն էին հայտնել ԳՇ պետ, գեներալ֊գնդապետ Օնիկ Գասպարյանին:
12:37 07/03/2021  |  ՄեկնաբանությունԵթե փաստում եք, որ ԳՇ պետը չի պահպանել քաղաքական չեզոքություն, ապա ի՞նչպես եք նշում, որ ՊՆ Վաղարշակ Հարությունյանը այժմ կատարում է ԳՇ պետի պարտականությունները. իրավաբան
14:32 06/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՔայլ առ քայլ փորձում են քանդել մեր պետության միակ երաշխավոր ԶՈՒ-երը. պահեստազորի գեներալ-մայոր
14:18 06/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՕրվա իշխանությունները ցանկանում են գլխատել ԶՈՒ ամբողջ հրամկազմը. Նահապետյան
13:47 06/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՕնիկ Գասպարյանին և Հայոց բանակին սատարող քաղաքացիները ՊՆ-ի մոտից քայլերթ կիրականացնեն՝ դեպի Բաղրամյան պողոտա
13:30 06/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵթե հայոց բանակը թուլանա, նշանակում է՝ հայ ժողովրդի վրա գերեզմանաքար են դնում․ զինվորական
13:17 06/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱպազգային, ապաշնորհ իշխանությունները բերեցին բանակի, ժողովրդի պարտության․ Իգոր Սարգսյան
12:49 06/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՕնիկ Գասպարյանի նախկին զինվորները ՊՆ-ի դիմաց են՝ սատարելու իրենց հրամանատարին

Военная полиция начала преследовать офицеров Армии обороны Арцаха, поддержавших Оника Гаспаряна – Mediaport 03/08/2021   16:00  |  Лента новостей
С раннего утра в Военную полицию вызывают поддерживавших начальника Генштаба ВС Армении офицеров и их близких, пишет телеграм-канал Mediaport со ссылкой на свои достоверные источники.
“Под угрозой от них требуют отозвать подписи под заявлением в поддержку Оника Гаспаряна и публично заявить, что они отказываются от требования отставки Никола Пашиняна. От офицеров, не выполняющих требования Военной полиции, требуют написать рапорт об увольнении”, - пишет телеграм-канал.
Напомним, в поддержку начальника Генштаба ВС Армении генерал-полковника Оника Гаспаряна выступили 124 офицера Армии обороны Арцаха.