Վազգեն Մանուկյանին որպես մեղադրյալ կհարցաքննեն մարտի 4-ին 03/03/2021   19:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայրենիքի փրկության շարժման վարչապետի թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը մարտի 4-ին՝ ժամը 11։00-ին գնալու է քննչական կոմիտե, որտեղ ըստ ամենայնի նրան մեղադրանք կառաջադրվի ու կհարցաքննվի որպես մեղադրյալ։
Ինչպես արդեն տեղեկացրել են՝ Վազգեն Մանուկյանն այսօր ՀՀ Քննչական կոմիտեի կողմից ստացել է ծանուցագիր, որից պարզ է դառնում, որ 2021 թ․ փետրվարի 20-ին իշխանությունը զավթելուն ուղղված հրապարակային կոչեր կատարելու փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 301-րդ հոդվածով, և որոշում է կայացվել է Վազգեն Մանուկյանին գործում ներգրավել որպես մեղադրյալ։
18:05 25/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԻշխանության հարցը լուծվելու է ԱԺ-ում, ուրեմն մեր շտաբն այստեղ է.փողոցը բարիկադներով երկու կողմից փակեք.Վազգեն Մանուկյան

Вазгена Манукяна сегодня допросят в качестве обвиняемого 03/04/2021   09:29  |  Лента новостей
Кандидата в премьер-министры Армении от “Движения за спасение Родины” Вазгена Манукяна 4 марта в 11:00 явится в Следственный комитет, где ему, по всей вероятности, ему будет предъявлено обвинение, и он будет допрошен в качестве обвиняемого.
Как уже сообщалось, Вазген Манукян в среду получил повестку из СК, из которой становится ясно, что по факту озвученных 20 февраля 2021 года публичных призывов к захвату власти возбуждено уголовное дело по статье 301 УК РА. Принято решение привлечь Вазгена Манукяна в качестве обвиняемого.