Նիկոլ Փաշինյանը երբեք իրականում իշխանություն չի ունեցել. Արթուր Դանիելյան 03/04/2021   14:51  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նիկոլ Փաշինյանը երբեք իրականում իշխանություն չի ունեցել և չունի։ Նա խամաճիկ է, որից ով հասցնում օգտվում է։ Լրագրողների հետ զրույցի ժամանակ այս մասին ասաց «Ադեկվադ» միաբանության հիմնադիր Արթուր Դանիելյանը։
«Մանիպուլյացիաներից ու կեղծիքից զատ նա ոչ մի բան չի կարողանում տարածի։ Ակնհայտ է, որ Հայաստանում կան այլ բևեռներ, որոնք ունեն շատ ավելի հզոր լծակներ, այդ թվում ուժային կառույցների շրջանակներում։ Այն, ինչ տեղի է ունենում Հայաստանում, դրա վառ դրսևորումն է։ Թե՛ ԳՇ-ի մի փոքր ուշացած գնահատականը, թե՛ ԱԱԾ-ի ձերբակալումը, որը որևէ տրամաբանության մեջ չի տեղավորվում, վկայում է այն մասին, որ ՀՀ-ն դե յուրե այլևս գոյություն չունի, դե ֆակտո կան ինչ-որ սահմանապահ զորքեր, ԱԱԾ, ոստիկանություն, բայց դա նույնպես ժամանակավոր բնույթ է կրում։ Պատճառը կայանում է նրանում, որ առանձին գործող անձիք չեն հասկանում, որ իրենց գործողությունների արդյունքում կազմաքանդվում է հայկական պետականությունը»,-ասաց Արթուր Դանիելյանը։
Հարցին՝ ինչու՞ է իշխանությունը կենտրոնացել «Գագիկ Սողոմոնյան» ֆեյքի վրա, Արթուր Դանիելյանը նկատեց՝ փաստը կայանում է նրանում, որ «Գագիկ Սողոմոնյան» օգտատերը հասցրել է վերջին մեկ տարվա ընթացքում հավաքել շատ մեծ լսարան․ «Ըստ էության տարբեր բևեռներ փորձում են այդ լսարանը ծառայեցնել իրենց նպատակներին։ Այդ օգտատերը շատ բնորոշ ոճ ունի, ինչի պատճառով հեշտ է շահարկումների առարկա դարձնել այդ օգտատիրոջը»,-նշեց Արթուր Դանիելյանը։
14:22 04/03/2021  |  ՔաղաքականՀայաստանի իշխանությունները պետք է ծնկի գային ժողովրդի առաջ կամ ինքնասպան լինեին. Ռոբերտ Քոչարյան
14:13 04/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՌուսաստանը չի միջամտում Հայաստանի ներքին գործերին. Զախարովա
13:30 04/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԷդմոն Մարուքյանը կառավարությունում է՝ հանդիպելու վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին

Никол Пашинян в действительности никогда не обладал властью - Артур Даниелян 03/04/2021   15:36  |  Лента новостей
Никол Пашинян никогда не обладал и не будет обладать властью. В действительности, он – марионетка, которой пользуются все кому не лень. Об этом в беседе с журналистами заявил учредитель ордена “Адеквад” Артур Даниелян.
“Ничего, кроме манипуляций и инсинуаций, он не может распространять. Очевидно, что в Армении есть иные полюса, который обладают гораздо более мощными рычагами, в том числе в рамках силовых структур. То, что происходит в Армении, - яркое тому проявление. Как несколько запоздалая оценка Генштаба, так и проведенный СНБ арест не умещаются в какую-либо логику, свидетельствует об  этом, что РА де-юре уже не существует. Де-факто есть какие-то пограничные войска, СНБ, полиция, но  это тоже носит временный характер. Причина заключается в том, что отдельные действующие лица не понимают, что их действия ведут к развалу армянской государственности”, - сказал Артур Даниелян.
Отвечая на вопрос о том, почему власти сфокусировали свое внимание на фейке “Гагик Согомонян”, Артур Даниелян отметил, что факт состоит в том, что пользователем под именем “Гагик Согомонян” успел за последний год набрать довольно широкую аудиторию. “По сути, различные полюса пытаются использовать эту аудиторию в своих целях. Этот пользователь обладает весьма характерным стилем и по этой причине его можно использовать для разного рода спекуляций”, - отметил Артур Даниелян.