Օնիկ Գասպարյանի հարցերը լուծելուց հետո իշխանություններն անցնելու են բանակի լուծարման գործընթացին. Արմեն Մանվելյան 03/04/2021   16:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
Եթե ԳՇ պետ Օնիկ Գասպարյանը հրաժարվի լքել իր պաշտոնը, ինչպես իշխանություններն են պատկերացնում, ապա վերջիններս կփորձեն այս հարցը լուծել այլ կերպ, այն է՝ ուժային մեթոդներով, այդ թվում ԱԱԾ-ի կամ ոստիկանության հատուկ ջոկատայիններով։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի եթերում ասել է էներգետիկ և անվտանգության հարցերով փորձագետ Արմեն Մանվելյանը՝ արձանագրելով,որ դա կարող է հանգեցնել լրջագույն բախման, իրավիճակը էականորեն վատացնել։
Ըստ նրա՝ եթե, այնուամենայնիվ, իշխանություններին հաջողվի լուծել ԳՇ պետ Օնիկ Գասպարյանի հարցերը, ապա դրան հաջորդելու է բանակի լուծարման գործընթացը։ «Սա մի մասն է այն ծրագրի, որոնք իրենց առջև դրել են այս իշխանությունները։ Ես համոզված եմ, որ ոչ միայն խնդիր է դրված, այլ նաև իրականացվում է Հայաստանը՝ թուրք-ադրբեջանական տնտեսական-քաղաքական ծրագրերի մեջ տեղավորելու գործընթացը։ Հայաստանի և բանակի հանդեպ այս զարգացումները հենց այդ տրամաբանության մեջ են, ու հետևաբար հարկավոր է կոտրել բոլոր այն դիմադրող ուժերին,որոնք կարող են արգելք հանդիսանալ այս ծրագրի իրականացմանը»,- հայտարարել է փորձագետը։
15:17 04/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԳԱԱ «Հայկենսատեխնոլոգիա» գիտաարտադրական կենտրոնն իր զորակցությունն է հայտնում Գլխավոր շտաբին
13:39 04/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՕնիկ Գասպարյանի նախկին զինվորները մարտի 6-ին հանրահավաք են անելու ՊՆ շենքի մոտ՝ ի աջակցություն ԳՇ պետի
12:54 04/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՎայոց Ձորի փոխմարզպետը հրաժարական է տվել ու միացել ԳՇ-ի հայտարարությանը
09:41 04/03/2021  |  ՄամուլԻշխանությունը Գլխավոր շտաբի պետի թեկնածուի ակտիվ փնտրտուքի մեջ է. ինչ անուններ են շրջանառվում. «Փաստ»
18:35 03/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀայրենիքի փրկության շարժման ներկայացուցիչներից երկուսը նախագահական նստավայրում են՝ զարգացումներին ծանոթանալու համար
17:44 03/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ«Ապագան վտանգված ժողովուրդների վերջին խաղաթուղթը վերադաստիարակությունն է». Արմավիրի փոխմարզպետը թողնում է պաշտոնն ու միանում Օնիկ Գասպարյանին
17:23 03/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՍերժ Սարգսյանն արձագանքել է Փաշինյանի հայտարարությանը. Նոր ներկայացում է պատրաստվում

Эксперт рассказал, что может последовать за отставкой главы Генштаба ВС Армении Оника Гаспаряна 03/04/2021   17:08  |  Интервью
Если начальник Генштаба ВС Армении Оник Гаспарян откажется покинуть свой пост, как представляют это власти, то последние попытаются решить этот вопрос другим способом, а именно: силовыми методами, в том числе с привлечением спецназовцев СНБ и Полиции. Об этом в эфире “ФактИнфо” заявил эксперт по вопросам энергетики и безопасности Армен Манвелян, констатировав, что это может обернуться серьезным столкновением и существенным ухудшением ситуации.
Тем не менее, по его словам, если властям удастся решить вопрос главы ГШ Оника Гаспаряна, то за этим последует процесс расформирования армии. “Это часть того плана, которые поставили перед собой эти власти. Я убежден, что не только поставлена задача, но также реализуется процесс вовлечения Армении в турецко-азербайджанские политико-экономические программы. Эти события, касающиеся Армении и армии, умещаются именно в эту логику и, следовательно, необходимо сломить все те сопротивляющиеся силы, которые могут стать препятствием на пути к реализации этой программы”, - заявил эксперт.