Սերժ Սարգսյանն արձագանքել է Փաշինյանի հայտարարությանը. Նոր ներկայացում է պատրաստվում 03/03/2021   17:23  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր արձագանքել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությանը առ այն, թե ԶՈՒ ԳՇ պետ Օնիկ Գասպարյանը կառավարության ու Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով հայտարարությունը տարածել է Սերժ Սարգսյանի դրդմամբ։
Լրագրողների հարցին, թե որքանով է Փաշինյանի այս հայտարարությունը համապատասխանում իրականությանը՝ Ս.Սարգսյանը նշել է. «Համապատասխանում է ուղիղ այնքանով, որքանով իրականությանը համապատասխանում են կապիտուլյանտի հայտարարություններն այն մասին, թե որքան կառուցողական է Ալիևը, որ Շուշին ադրբեջանական քաղաք է, որ Իսկանդերը պայթում է 10 տոկոսով, և որ Իսկանդերը 80-ականների զենք է»։
Երրորդ նախագահի կարծիքով՝ ամենայան հավանականությամբ նոր ներկայացում է պատրաստվում։
«Համբերեք, կտեսնենք։ Մյուս հարցերին կպատասխանեմ կամ ներկայացման ընթացքում, կամ վերջում»,-ասել է Սերժ Սարգսյանը։

“Готовится новое представление”: Серж Саргсян отреагировал на заявление Никола Пашиняна 03/03/2021   17:39  |  Лента новостей
Третий президент Армении Серж Саргсян сегодня отреагировал на слова премьер-министра Армении Никола Пашиняна о том, что начальник Генштаба ВС Оник Гаспарян распространил заявление с требованием отставки правительства и Пашиняна по его наущению.
На состоявшемся 1 марта митинге Пашинян заявил, что глава Генштаба Оник Гаспарян действовал при подстрекательстве третьего президента Армении Сержа Саргсяна и прежних властей.
Отвечая на вопрос журналиста о том, насколько данное заявление Пашиняна соответствует действительности, Серж Саргсян отметил: ”Соответствует ровно настолько, насколько соответствуют действительности высказывания капитулянта о том, что Алиев конструктивен, что Шуши – азербайджанский город, что ракета “Искандера” взрывается на 10% и что “Искандер” – оружие 80-х”.
По мнению третьего президента Армении, по всей вероятности, идет подготовка нового представления.
“Давайте потерпим и увидим. На остальные вопросы я отвечу или в ходе представления или в конце”, - сказал Серж Саргсян.