Հրատապ. Փաշինյանի իշխանությունը դիպուկահարներ է ուղարկել իր հրաժարականը պահանջող քաղաքացիների դեմ. Նրանք տեղակայվել են ԱԺ շենքում 03/03/2021   15:58  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Այս պահին Խորհրդարանի ներսում դիպուկահարներ կան, նրանք տեղակայվել են պատուհանների մոտ՝ նշանառության տակ վերցնելով Բաղրամյան պողոտայում Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը պահանջող քաղաքացիներին։
Հիշեցնենք, որ մի քանի րոպեից Բաղրամյան պողոտայում՝ անմիջապես ԱԺ շենքի դիմաց նախատեսված է ընդդիմության հնարահավաքը։
Բացառված չէ, որ իշխանությունները փորձենք սադրանքներ հրահրել՝ Բաղրամյան պողոտայում, ու բիրտ ուժի գործադրմամբ փորձեն քաղաքացիներին հեռացնել պողոտայից, որոնք այնտեղ գիշերում են փետրվարի 25-ից՝ ի համերաշխություն բանակի հայտարարության։
«Փաստինֆո-ի տեսախցիկը ֆիքսել է դիպուկահարներին՝ ԱԺ շենքում, ինչպես նաեւ լուսաձայնային նռնակները՝ ԱԺ դարպասների մոտ։

Срочно!Власти вывели снайперов против граждан, требующих отставки Пашиняна: они разместились в здании парламента 03/03/2021   16:11  |  Актуальная тема
В здании парламента Армении находятся снайперы. Они разместились возле окон, взяв на прицел граждан, требующих отставки Никола Пашиняна с поста премьер-министра Армении.
Напомним, через несколько минут на проспекте Баграмяна, непосредственно напротив здания НС, запланирован митинг оппозиции. Не исключено, что власти попытаются прибегнуть к провокациям на проспекте Баграмяна и постараются с применением грубой силы разогнать демонстрантов, которые ночуют на проспекте с 25-го февраля в знак солидарности с заявлением армии.